180.000 TL'ye araba tavsiyesi

Eski araba her ne kadar temizini bulsan da arızası bitmez çünkü parçaların çoğu artık üretilmediği için yan sanayi olur. En kralını dahi bulsan bir şey değişmez tempraların yürüyen aksam problemi var çukurda çok çabuk dağılıyor Tofaş şahin canına değer veriyorsan binilecek araba değil ama parça piyasası var ve uygun, broadway kasa olarak şahinden daha kemikli ama arızası hiç bitmiyor üzer, Japon arabaların ustası da parçası da zor bulunuyor, sağlamını bulsan bile ne kadar sağlam olduğunu bilemezsin yani alacağın hiçbir arabanın garantisi yok. Tercihin piyasası olan eski tip arabalar olsun 1990-2000 yılları üretilen elektronik anlamda dolu olduğu için insanların kanıp aldığı arabalardan uzak dur kronik sorunları var düzeltilemiyor, benim tavsiyem motosikletten yana olur.

Ayrıca üstüne 40-50 bin civarı koyabilirseniz Nissan Primera bakabilirsiniz. Kaportası, motoru falan acayip sağlam bir araba.

Eski araba her ne kadar temizini bulsan da arızası bitmez çünkü parçaların çoğu artık üretilmediği için yan sanayi olur. En kralını dahi bulsan bir şey değişmez tempraların yürüyen aksam problemi var çukurda çok çabuk dağılıyor Tofaş şahin canına değer veriyorsan binilecek araba değil ama parça piyasası var ve uygun, broadway kasa olarak şahinden daha kemikli ama arızası hiç bitmiyor üzer, Japon arabaların ustası da parçası da zor bulunuyor, sağlamını bulsan bile ne kadar sağlam olduğunu bilemezsin yani alacağın hiçbir arabanın garantisi yok. Tercihin piyasası olan eski tip arabalar olsun 1990-2000 yılları üretilen elektronik anlamda dolu olduğu için insanların kanıp aldığı arabalardan uzak dur kronik sorunları var düzeltilemiyor, benim tavsiyem motosikletten yana olur.

Doğru söylüyorsun ama tofaşa canına değer veriyorsan binilecek araba değil diyorsun motor daha tehlikeli bence.

Hocam Tofaş düşünür müsünüz?
Piyasasıda olduğundan, satma durumunda hızlıca çıkarırsınız elinizden.

Vallahi başkan ben arkadaşın yerinde olsam Tofaş alırdım 120bine sonra bir daha paramı biriktirip tofaşıda satıp güzel bir arabaya geçerdim.

@UnFrGvnG @arda003600 Evet, Tofaş da seçeneklerin içinde. Ama son sıralarda diyeyim. Yine de aklımın bir kenarında. Teşekkürler.

https://shbd.io/s/cYm7PfZm
Fena değil duruşu falan dediğim gibi piyasası yavaş ama güzel araba tam rollcü işi.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-otomatik-1.5-ex-benzin-lpg-1151043044/detay

Ben de şöyle bir şey buldum.

Ayrıca üstüne 40-50 bin civarı koyabilirseniz Nissan Primera bakabilirsiniz. Kaportası, motoru falan acayip sağlam bir araba.
Ah keşke koyabilsem. Maksimum 20 daha koyabiliyorum ne yazık ki.

Doğru söylüyorsun ama tofaşa canına değer veriyorsan binilecek araba değil diyorsun motor daha tehlikeli bence.

Vallahi başkan ben arkadaşın yerinde olsam Tofaş alırdım 120bine sonra bir daha paramı biriktirip tofaşıda satıp güzel bir arabaya geçerdim.

Eğer şehir içi kullanacaksa sorun olmaz.
Tamam güvenli araba değil fakat kağıt da değil. Arkadaşın da dediğigi gibi; parçası kolay bulunur, ustası da çoktur. Riski var mı var şimdi ama okulu şehir içinde bir yerdeyse yani otobana çıkmayacak bir yolu varsa, hız yapılmayan bir yerse eğer alınır Tofaş bence.
Türklerin de zaten inanılmaz bir Tofaş sevgisi var, ilana koyduğumuzda inanın çoğu arabadan daha çok soranı oluyor 😀
Geçici süreliğine bir araba almak istiyor hem de konu sahibi. Bence düşünülebilir fakat muayeneden geçerken biraz zorlanır. Mümkünse muayeneden yeni geçmiş araç baksın ki bir süre rahat binebilsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı