1800 TL'ye laptop önerisi

Berkay Şimşek

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar siteye yeni üye oldum. Notebook almak istiyordum. 1 haftadır araştırıyorum. Şu ana kadar en kaliteli ve en iyi bulduğum bilgisayar: Asus X550JK-XO012D Notebook, Fiyat: 1.760 TL

Sizce bu notebook nasıl? İnşallah alırsam RAM alıp takacağım. Tek gerekli olan bu sanırım. Sizden de yardım almak istedim. Sizin önerdiğiniz dizüstü bilgisayarlar nelerdir?

Peki daha iyi bilgisayar var mı 1800 TL civarında?

Son düzenleyen: Moderatör:
1366x768 ne işe yarayacak? Oyunlarda görüntü çamur gibi olacak.
Çoğu oyun için 1366x768 yeterlidir. Zira Full HD ile aynı görüş açısına sahipsin. (Bknz. 16:9 nedir?) GTX850M ile 1366x768 ile oyunlarda grafiği 2 kat daha çok açacaksın. Var mı bundan iyisi?

1366x768 ne işe yarayacak? Oyunlarda görüntü çamur gibi olacak.
Hiç de çamur gibi olmayacak. Tamam Full HD kadar net olmaz ama @SypeR 'ın dediği gibi oyunları çok daha rahat bir şekilde açabilecek. Hem Full HD monitöre de bağlamak mümkün. Yani ilelebet 1366x768 çözünürlükte oynayacak diye bir şey yok.

Bendede ASUS marka laptop var, tasarımı aynı. i7-4500u, 840m, 8GB ram ile aldım. 1700 tl civarında almıştım, performans olarak farkı ne bilmem ama ASUS'un soğutması mükemmel. Ve, 15.6" 'de 1080p gereksiz bence. Hele böyle bir sistem için.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı