1800 TL'ye Oyun Bilgisayarı Toplama

Önerimde de belirttiğim gibi, yükseltme yapılabilecek bir konfigürasyon. Anakart oyuncu özelliklerine ve son Intel teknolojilerine sahip, ayrıca RAM 32GB' ye çıkarılabilir. Haswell veya Broadwell mimarili i7 serisine kadar işlemci yükseltmesi yapılabilir. SLI veya CF yapılabilir. Önerdiğim sistemdeki GTX 750Ti çıkarılıp yerine direk GTX 970 takılabilir. GTX 750Ti, 3 sene en üst ayarlarda olmasa da götürebilecek bir ekran kartı.
Tamam iyi hoşta ileride yükseltme yapılabilecek mi ? Bilemiyoruz. Eğer yapılacaksa güzel bi seçim olabilir anakart zaten en zor değişen parçalardan. Ama 2-3 sene beni götürsün denmiş yani yüksetlme baya bi zaman alcak gelecekte ne olacağını bilemeyiz ben şu anda anakarttan kısılma ve güç kaynağındanda kısılıp daha güçlü bi ekran kartı alınma taraftarıyım. Eklediğiniz güç kaynağı kaliteli o kalabilir ve daha güçlü olan R9 270 de eklenebilir.

Tamam iyi hoşta ileride yükseltme yapılabilecek mi ? Bilemiyoruz. Eğer yapılacaksa güzel bi seçim olabilir anakart zaten en zor değişen parçalardan. Ama 2-3 sene beni götürsün denmiş yani yüksetlme baya bi zaman alcak gelecekte ne olacağını bilemeyiz ben şu anda anakarttan kısılma ve güç kaynağındanda kısılıp daha güçlü bi ekran kartı alınma taraftarıyım. Eklediğiniz güç kaynağı kaliteli o kalabilir ve daha güçlü olan R9 270 de eklenebilir.
İşte arkadaşlar zaten o konfigürasyonları önermiş, ben de alternatif bir senaryo için bir öneri sundum. Bize sorularını sorsun, kendisine uygun olanı seçsin. Yoksa aynı sistemi önerip, yeni bir seçenek sunmayacaksam ne anlamı kalır? :)

İşte arkadaşlar zaten o konfigürasyonları önermiş, ben de alternatif bir senaryo için bir öneri sundum. Bize sorularını sorsun, kendisine uygun olanı seçsin. Yoksa aynı sistemi önerip, yeni bir seçenek sunmayacaksam ne anlamı kalır? :)
Haklısın ama bütçe sıkıntı oluncada hep aynı seçenekler ortaya çıkıyor. Bi 2000 TL bandına çıkabilsek çok güzel seçenekler ortaya çıkıyor bakalım başka iyi tavsiyelerde çıkacakmı , ama pek sanmıyorum

Haklısın ama bütçe sıkıntı oluncada hep aynı seçenekler ortaya çıkıyor. Bi 2000 TL bandına çıkabilsek çok güzel seçenekler ortaya çıkıyor bakalım başka iyi tavsiyelerde çıkacakmı , ama pek sanmıyorum
Oyun sistemlerinde bizdeki tercihler söylediğin yönde genelde. Ekran kartı performansı ön planda oluyor. İhtyaçlar, tercihler, beklentiler belirliyor sonuçta sistemi. Hayırlısı olsun bakalım.

Arkadaşlar sizce bu önerilen sistemler arasından hangisini seçeyim? Benim ihtiyacım olan, ön planda tuttuğum şey performans. Ayrıca benim en çok hoşuma giden sistem @Silinen üye 'ün toplamış olduğu sistem. O sistemle oyunlarda sıkıntı çıkar mı?

Arkadaşlar sizce bu önerilen sistemler arasından hangisini seçeyim? Benim ihtiyacım olan, ön planda tuttuğum şey performans. Ayrıca benim en çok hoşuma giden sistem @Silinen üye 'ün toplamış olduğu sistem. O sistemle oyunlarda sıkıntı çıkar mı?
Önceliğin performans ise m.harun1668'un topladığı sistemde işlemciyi i3 4160 yapıp ekran kartınıda vatandan r9 285 almanı öneririm

Eksen Bilgisayar ' dan :
upload_2015-5-5_21-45-33.png

AMD r7 ve r9 serilerinde dizayn problemi var. Bu dizayn problemi, 2D ve 3D kullanım geçişlerinde GPU ve VRAM frekanslarını uygun şekilde değiştirmeni gerektiriyor. Buna karşılık nVidia GTX 900 serisinde bu tarz problemler yok, daha güncel bir mimariye sahip, sürücü ve uygulama hizmetleri konularında da daha iyiler. GTX 960, R9 285 ile yakın performans verebilen bir ekran kartı. Oyundan oyuna değişiyor farklar, ikisinin de birbirine üstünlük sağladığı oyunlar mevcut. Oyunların çoğunda ortalama oalrak 5-6 FPS R9 285 üstün gelmiş. Büyük bir fark değil yani.

Ben bişe merak ettim, AMD FX ile mi hem oyun hem photoshop CS6 vb sağlam programlar çalısır yoksa Intel ile mi?
Hem intel hem AMD ile çalışır ancak intel daha performanslı çalıştırır. Ama işlemciden işlemciye değişir. Ben fx 6300 kullanıyorum O.C suz stok fanla biraz ısınıyor pek memnun değilim

Bu arada bilgi eksiği için özür diliyorum, bir bilgi eklemesi yapmam gerekiyor. Bahsettiğim 5-6 FPS' lik ortalama fark, tüm oyunlarda performans farkı yüzdesi olarak %15 civarına tekabül ediyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı