18000 TL'ye telefon önerisi

orhan yıldız

Kilopat
Daha fazla  
2019'dan bu yana Redmi not7 kullanıyorum. En sevdiğim özellikleri.
-Aramaları ses kaydı yapması eski bir telefon olduğundan yurt dışı ROM güncellemesi yapmak zorunda kalmadan bu işlemi gayet stabil yapıyor.
-Redmi müzik uygulaması ile YouTube Premium ücret ödemeden ekran kapalı iken bile YouTube'dan müzik dinleyebiliyorum.
-Çok kaba ve ağır bir cihaz değil 6,3 inç - 186 gram daha hafif olmasını isterdim. Ekran küçülse bile bana uyar, yalnız şarjı 2 gün gitmeli.
-Önceleri 2gün gidiyordu son 1 senedir günlük idare ediyor.
-Ekran ve çerçeve kalitesi dayanıklılıktan ödün vermemiş Gorilla Glass5.
-Son 1 seneye kadar gayet hızlı idi. Zaten bankalar sosyal medya birkaç zaruri uygulama hariçi oyun yüklediğimiz yok.
-Bluetooth olarak biraz beklentimin altında kalıyor artık 5.2 versiyona geçmemiz gerekiyor. Hi-Res Audio Onaylı ve LDAC destekli kulaklığım ile yolda yürüken kısmı kopmalar ve aramaları cevaplarken ilk 10-15sny sesimi almıyor. Bu gecikmeyi Bluetooth versiyonuna bağlıyorum.
Kendimi tanıtmak için özetle hafif ve bataryası iyi giden işlemcisi orta düzeyli bir telefonu çok iyi kamaralı ağır ve hızlı telefona tercih ederim. Hatta Nokia C2 telefonuma hattımı takıp hafta sonunu geçiren birisiyim ama mesai saatlerinde akıllı telefon şart bu arada ilk akıllı telefona geçişimde Note7 olduğu için kopmam biraz zor olacak.

Öncelikle isteklerim.
-Aramalarda ses kaydı yapmam elzem dolayısı ile hem telefon hem de banka vs resmi uygulamaları bozmadan sorunsuz çalıştırabilecek ses kaydını otomatik yapan bir ROM tavsiyesi istiyorum.
-Ağırlık batarya kapasitesi işlemci denkleminden çıktıktan sonra.
-Redmi12C biraz baktım aynı müzik uygulaması ile YouTube'da ekran kapalı müzik dinleyebiliyorum diğer markalarda var mı bilmiyorum olursa iyi olur.

Bütçe olarak 18k düşünüyorum yalnız 3-5 daha koyarsan 2-3sene daha gider şu artıları olan bir ürün var derseniz değerlendiririm.
Telefon zorunlu bir cihaz olarak yanımda taşıyorum bana kalsa tuşlu kullanacağım mümkün oldukça bütçe ayırmak istemiyorum aldığım ürünün Note7'den daha uzun süre idare etmesini umuyorum 5sene makul altındaki süreler kısa geliyor.

Xiaomi tarafında X6 Pro, Samsung tarafında ise S21 FE var. Aramaları kaydetme olayını bilmiyorum lakin yeni alacağınız cihaza ROM kurmanızı önermem. 3.taraf uygulamalarla yapılabiliyorsa yapabilirsiniz.

Poco X6 Pro tavsiye ederim.
Kanka taleplerimi karşılıyor mu?
Ses kaydı için ROM önerebiliyor mu? Youtube ücret ödetmeyen müzik uygulaması varmı bunlarda bilgi sahibimisin. Forumda çokça paylaşılıyor bu model ama benim tercihlerim ortalama tüketiciden ayrılıyor.

Ekran yenileme hızı, Ekran kalitesi, Video kayıt kalitesi, ... önemli değil normal bir kamerası olsun. İşlemcisi iyi olsun. Ekran 1080p yerine batarya dostu olsun. Büyük bir cihaz yerine hafif olsun.
Arama kaydı ... önceliklerim farklı

Son düzenleme:
Kanka taleplerimi karşılıyor mu?
Ses kaydı için ROM önerebiliyor mu? Youtube ücret ödetmeyen müzik uygulaması varmı bunlarda bilgi sahibimisin. Forumda çokça paylaşılıyor bu model ama benim tercihlerim ortalama tüketiciden ayrılıyor.

Ekran yenileme hızı, Ekran kalitesi, Video kayıt kalitesi, ... önemli değil normal bir kamerası olsun. İşlemcisi iyi olsun. Ekran 1080p yerine batarya dostu olsun. Büyük bir cihaz yerine hafif olsun.
Arama kaydı ... önceliklerim farklı
Detaylı taleplerinizi tam karşılayıp karşılamadığı konusunda net değilim. Genel olarak karşılıyor gibi geldi bana. Daha fazlası için kullananlar varsa yorum yapacaktır. Ek olarak DH'deki ana konudan veya Epey'deki sayfası altından direkt kullanıcılarına sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
Abi şöyle Küçük ama işlemcisi iyi bir telefon yok mu?
Cebimde 200gr malzeme ile gezmek istemiyorum.
Telefonmu alıyoruz kameramı arkadaş herkes abanıyor kameraya, hızlılık ve şarj süresi öncelikli telefon yok mu

Şarjıda Öyle iyi gitmiyor ekran AMOLED olduğundan sadece işlemci için x6 almak istemiyorum. S22-S23 hafif ama Bataryaları zaten daha zayıf

Asus Zenfone 9 Veya muadili yurtdışı cihaz bulabilir miyiz. Rom da eklicez garanti olmasada olur.
Küçük ama hızlı ve bataryası kaliteli olması öncelikli.
IMEI 32k ama uyguna bir çare çıkmaz mı?

Son düzenleme:
Küçük boyutlu cihazların bataryası genelde çok iyi olamaz. Eğer düşünürseniz Xiaomi 12 var. İşlemci batarya verimliliği düşük olsa da hızlı şarj ile dengeleyebilir. Yurt dışı alacaksanız ZenFone 10 veya Pixel 8 aradığınız cihaz olabilir.

IMEI 32k ama uyguna bir çare çıkmaz mı?
Önerdiğim cihazlar için o çareyi bulana pek rastlamadım. Sanırım ya 8 ay kullanılıyor ya da 32k bayılıyorlar.

Ürünü nerden alırsak garanti ve teknik servis sorunu yaşamayız.
Bu link deki ürün Ram ve depolama olarak en iyisi değil mi diğer sitelere göre 2K daha uyguna geliyor eğer öyle ise

Yeni konular

Geri
Yukarı