1800TL'ye Kasa, PSU ve Anakart Dışı Sistem Toplama

SpermMan

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Elimde Powerboost G1008S, Aerocool KCAS 600W 80+ ve en önemlisi Asus Prime B350 Plus var. Sistem onun üzerine dizilecek. Önerilerinizi bekliyorum. Bütçe belki 50TL oynayabilir.
@Pantheon @Jira sizin yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Günümüz dolar kuruyla o sisteme 2400G işlemci, 2×4GB DDR4 3000MHz RAM ve ancak 1Tb Sata HDD önerilebilir.
Teşekkür ederim bunları linkler halinde atabilir misiniz? Şunu da belirtmeliyim ki farem klavyem iyi değil ve kulaklığım da yok. Aslında bütçemden arttırıp bunlara da ufak bir yatırım yapmak istiyordum fakat Twitch yayınları da yapmak istediğim için -en azından CS:GO gibi düşük sistem isteyen oyunlar oynayacağım- biraz da iyi olmasını istiyorum sistemin. Çok kararsız kaldım açıkçası. Ekipmanı G103 ve G300S gibi tercih edebilirim çünkü 2. el edinebilirim bunları parça başı 50TL'den edinsem 100 kulaklık desem 100 kamera desem 1500 kalıyor. 1500TL bir sistem önerisi daha hoş olur aslında. Bütçe 1600'e kadar esneyebilir.
Eğer illa bunu almalısın dediğiniz şey varsa ekipmanları erteleyebilirim. Bütçeyi 1800'e çıkarırım.

Amd X4 950 3.5ghz 2mb Am4 65w 4 Core Ad950xagabbox (7.nesil) - n11.com
Crucial 8GB 2400MHz DDR4 Ram CT8G4WFS824A Fiyatı
Asus Nvidia GeForce GT1030 2GB 128Bit GDDR5 (DX12) PCI-E Fiyatı
Toshiba P300 High Performance 3.5" Sata 3.0 1TB Sabit Disk Fiyatı
Toplam 1578₺ tutuyor. Ekran kartı 1030 değil 1050 yanlış yazmışlar. Kalan paraya ssd al yada işlemcini yükselt bence.

Güzel yorumun için teşekkür ederim fakat büyük ihtimal R5 2400G 2X4 RAM ve 1TB HDD alacağım. GTX 1050Ti altı kullanmak istemiyorum çünkü ileride yükselteceğim. Ama hala kafam karışık. @Pantheon bekliyorum seni. Ayrıca SSD cidden şart değil ise bekleteceğim.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim bunları linkler halinde atabilir misiniz? Şunu da belirtmeliyim ki farem klavyem iyi değil ve kulaklığım da yok. Aslında bütçemden arttırıp bunlara da ufak bir yatırım yapmak istiyordum fakat Twitch yayınları da yapmak istediğim için -en azından CS:GO gibi düşük sistem isteyen oyunlar oynayacağım- biraz da iyi olmasını istiyorum sistemin. Çok kararsız kaldım açıkçası. Ekipmanı G103 ve G300S gibi tercih edebilirim çünkü 2. el edinebilirim bunları parça başı 50TL'den edinsem 100 kulaklık desem 100 kamera desem 1500 kalıyor. 1500TL bir sistem önerisi daha hoş olur aslında. Bütçe 1600'e kadar esneyebilir.
Eğer illa bunu almalısın dediğiniz şey varsa ekipmanları erteleyebilirim. Bütçeyi 1800'e çıkarırım.
Size önerdiğim ekipmanlar yayın yapmaya uygun değil. Performans alamazsınız.
CS GO ve PUBG oynarsınız, ancak yayına yeterli bir bütçe maalesef yok. O konuda 2. el ürünlere yönelmelisiniz eğer yayın konusunda niyetiniz varsa.
Dün 1000 liraya baktığım ekran kartı bugün 1400 lira oldu. Dolayısıyla sıfırda bir sistem öneremem bu istekleriniz için. Ama yayın yapmayı aradan çıkartırsanız belirttiğim ürünler iş görür.
Şu anda mobildeyim, bilgisayarım 3 saattir dosya doğrulama yapıyor o yüzden link paylaşamayacağım.
Ama size şöyle bir alternatif sunabilirim.
1300x işlemci (sıfır ya da temiz 2. El)
GTX 1050 ekran kartı (2.el) 500 lira civarı. 1050Ti ise 2. Elde 700 civarına bulunuyor.
8 GB DDR4 3000MHZ RAM

Alırsanız sisteminiz yayına daha uygun olur.

Çok teşekkür ederim öncelikle ilgilendiğin için bu kadar düşük bütçeye maruz bıraktığım için kusuruma bakma.
Ayrıca G.Skill Ripjaws V 8GB (2x4GB) DDR4 3000Mhz RAM F4-3000C15D-8GVRB - Nanokatalog bu daha iyi olmaz mı? @Pantheon

Size önerdiğim ekipmanlar yayın yapmaya uygun değil. Performans alamazsınız.
CS GO ve PUBG oynarsınız, ancak yayına yeterli bir bütçe maalesef yok. O konuda 2. el ürünlere yönelmelisiniz eğer yayın konusunda niyetiniz varsa.
Dün 1000 liraya baktığım ekran kartı bugün 1400 lira oldu. Dolayısıyla sıfırda bir sistem öneremem bu istekleriniz için. Ama yayın yapmayı aradan çıkartırsanız belirttiğim ürünler iş görür.
Şu anda mobildeyim, bilgisayarım 3 saattir dosya doğrulama yapıyor o yüzden link paylaşamayacağım.
Ama size şöyle bir alternatif sunabilirim.
1300x işlemci (sıfır ya da temiz 2. El)
GTX 1050 ekran kartı (2.el) 500 lira civarı. 1050Ti ise 2. Elde 700 civarına bulunuyor.
8 GB DDR4 3000MHZ RAM

Alırsanız sisteminiz yayına daha uygun olur.
Önerileriniz için teşekkür ederim. Yayın işi ekran kartı alana kadar iptal sanırım. Yapacak bir şey yok.

2200g de toplanabilir aslında. 2. nesil ryzen alcaksan anakartının biosu güncel olmalı bunu da unutma alınca görüntü gelmesze 1. nesil ryzen x4 950 gibi işlemcilerle güncelleyip öyle kullanabilirsin veya aldığın yere yaptırırsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı