19 yaşında askerliği tecil ettirmek için randevu almak gerekli mi?

Lesath16

Centipat
Daha fazla  
19 yaşındayım ve üniversite sınavına hazırlanmak için askerliği tecil ettireceğim. Şubeden randevu almama gerek var mı? Sanırım randevu alınca direkt muayene gününe veriyorlarmış. Direkt gitsem 5 dakikada hallederler mi?
Gerekli belgeler nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şubeye gidip tecil ettirdim. En iyisi şubeye gitmek. Ben direk gittim boştu sadece TC Kimlik ve Lise diplomamı götürdüm hallettiler 5 dk içinde.

Ben şubeye gidip tecil ettirdim. En iyisi şubeye gitmek. Ben direk gittim boştu sadece T.C. kimlik ve lise diplomamı götürdüm hallettiler 5 dk içinde.

Merhaba bende şu an 2 yıllık ön lisans bölümünde aktif olarak okumaktayım 19 yaşındayım lakin e-Devlet'te askerliğim sekmesine girdiğimde 3ay1 gün içinde yoklama yapın diyor fakültem galiba tecil işlemini halletmemiş lise mezuniyet belgemle gidip tecil ettirsem sonra okul bittikten sonra da tecil ettirsem sorun oluyor mu acaba?

Merhaba bende şu an 2 yıllık ön lisans bölümünde aktif olarak okumaktayım 19 yaşındayım lakin e-Devlet'te askerliğim sekmesine girdiğimde 3ay1 gün içinde yoklama yapın diyor fakültem galiba tecil işlemini halletmemiş lise mezuniyet belgemle gidip tecil ettirsem sonra okul bittikten sonra da tecil ettirsem sorun oluyor mu acaba?
Yanlış bilgi vermek istemiyorum en iyisi şubeye gidin.

Yeni konular

Geri
Yukarı