19 yaşından sonra Profesyonel olunur mu?

Emek vereceksin, çabalayacaksın. Gerisini bırakacaksın.
Vücut çalışmalarına ciddi bir şekilde devam ettiriyorum (yaklaşık 2 yıldır). Aynı şekilde beslenmemi de çok özverili bir şekilde yapıyorum. İşte artık amatörde transfer dönemi başlayana kadar kendim bireysel olarak çalışmalara başlayacağım ardından kulüp ile.

Arkadaşım kendine gel boş hayal diyerek adamın hevesini kırıyosun.
Siz adamı zor duruma sokuyorsunuz. Olmayacak hevesleri depolamayın adama. Olaylara realist bakmak ileriki adımlarda ne olacağını öngörmenize yarar. Boş heves. Küçük genç yetenekler bile torpillilerin çok olmasından dolayı kendine iyi bir kulüpte yer bulamıyor. Ben de bilirim burada mazlum edebiyatı yapmayı. Geniş perspektiften bakmak gerek.

He ayrıca ben de 7. sınıf ile 10. sınıf arasında top koşturdum. Güzel zamanlardı çünkü gelecek kaygısı çok daha azdı. 19 yaşında ise fiyasko olur.

Siz adamı zor duruma sokuyorsunuz. Olmayacak hevesleri depolamayın adama. Olaylara realist bakmak ileriki adımlarda ne olacağını öngörmenize yarar. Boş heves. Küçük genç yetenekler bile torpillilerin çok olmasından dolayı kendine iyi bir kulüpte yer bulamıyor. Bende bilirim burada mazlum edebiyatı yapmayı. Geniş perspektiften bakmak gerek.
En azından bir denesin, sonra keşke diye yakınmasın. Olmazsa gene olmaz. Zaman akıyor ve bunu durdurmak, geri almak imkansız. Şimdi fırsat varken bir denesin.

En azından bi denesin sonra keşke diye yakınmasın olmazsa gene olmaz.Zaman akıyo ve bunu durdurmak geri almak imkansız.Şimdi fırsat varken bi denesin.
Bak nerede denerse olur biliyor musun? Danimarka olabilir, İzlanda olabilir. Ama Türkiye'de çok zor. Formunu, kondisyonunu, fizik gücünü kazanmasıyla yaşı olur 20 ki bu süreçte kendi kendini çalıştıracak. Bunu herkes yapamaz. Varsayalım yaptı kulüp seçmelerinde oynayacak. Çoğu zaman yaştan eleyecekler üstün bir yetenek varsa da takıma belki alırlar. Takıma girince takıma ısınması olsun aylar geçecek. Sonra kadroya girmek için çabalarken kendini giremez şekilde bulacak. Çünkü o mevkide torpil geçilen bir topçu vardır. Ne oldu? Elde giden bir zaman. Bakın, hayallerin peşinden koşmak iyi bir şey. Ama şartların ve özgürlüğün sınırı kadardır hayal gerçekleştirmek.

Geri
Yukarı