1997-2003 arası doğan efsane nesil

Booh of Wooh

Decipat
2023 yılı itibarıyla 20-26 yaş arasını kapsayan efsane nesildir. Tamamı reşittir ve çocukluklarını yaşamış son nesildir.
Özellikleri:
1. Mahallede son kez top oynamış nesildir.
2. İlk telefonu Nokia 6600, Nokia N95, Nokia 6300, Samsung E250 olan bir nesildir.
3. Çocukken arkadaşının Nokia N-Gage telefonundan Fifa 2006 oynamış bir nesildir.
4. Windows 98'in bile eskimediği yıllar çocuk olmuşlardır. Bazı ortaokulların bilgisayar laboratuvarlarında 2014 yılına kadar Windows 98 kurulu eski kasa masa üstü bilgisayarlar vardı.
5. Windows 98 ve Windows XP kullanmış efsane nesle mensuplardır.
6. Playstation 2 ve Nintendo Game Cube oynamış son nesildir.
7. Internet Explorer'u Google'dan daha fazla kullanmış son nesildir.
8. SBS-TEOG sınavlarına girmiş nesildir.
9. Ne 1995-1996'lılar gibi çok uzun yıllar mahallede top oynamış, ne de 2004-2005'liler gibi Enes Batur, Reynmen gibi tipleri ünlü etmişlerdir.

Teknolojinin biraz geliştiği dönem (PS 2, Nintendo Game cube, Windows XP, Nokia 6300) ile teknolojinin geliştiği dönem arasında çocuk olmuşlardır. O yüzden kendi içinde özel bir mikro nesildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
2. İlk telefonu Nokia 6600, Nokia N95, Nokia 6300, Samsung E250 olan bir nesildir.

3310 ve E250 kullandım.

Windows XP kullanmış efsane nesle mensuplardır.

Akrabamın bilgisayarında ilk gördüğüm işletim sistemi sayılır.

PlayStation 2 ve Nintendo Game Cube oynamış son nesildir.

Bunlar yerine Gameboy ve 1000'in 1 Game (Yani Atari konsol) gördüm oynadım.

Son TEOG çu tayfa 2003lülerdir.
Benim genel olarak çevremdeki 2003lüler hayatı biraz boşta geçirmiş gibime geliyor. (Dümen seviyorlar daha çok öyle söyleyeyim)

Windows XP 2001 yılında çıktı 98'i kundakta ya da anne karnında mı kullandı bunlar?

Benim kafam çok karıştı sanırım AKP'ye basacam.
Windows 98 => 2014'e kadar ortaokullar ve liselerdeki bilgisayar laboratuvarlarında bulunuyordu. (Devlet ortaokulu ve liseleri)
Windows XP => I phone X'in çıktığı seneye kadar işyerlerinde sık sık kullanılırdı.

2023 yılı itibarıyla 20-26 yaş arasını kapsayan efsane nesildir. Tamamı reşittir ve çocukluklarını yaşamış son nesildir.
Özellikleri:
1. Mahallede son kez top oynamış nesildir.
3. Çocukken arkadaşının Nokia N-Gage telefonundan Fifa 2006 oynamış bir nesildir.
4. Windows 98'in bile eskimediği yıllar çocuk olmuşlardır. Bazı ortaokulların bilgisayar laboratuvarlarında 2014 yılına kadar Windows 98 kurulu eski kasa masa üstü bilgisayarlar vardı.
5. Windows 98 ve Windows XP kullanmış efsane nesle mensuplardır.
6. Playstation 2 ve Nintendo Game Cube oynamış son nesildir.
7. Internet Explorer'u Google'dan daha fazla kullanmış son nesildir.
9. Ne 1995-1996'lılar gibi çok uzun yıllar mahallede top oynamış, ne de 2004-2005'liler gibi Enes Batur, Reynmen gibi tipleri ünlü etmişlerdir.

Teknolojinin biraz geliştiği dönem (PS 2, Nintendo Game cube, Windows XP, Nokia 6300) ile teknolojinin geliştiği dönem arasında çocuk olmuşlardır. O yüzden kendi içinde özel bir mikro nesildir.
Hocam ilk olarak yaşım tutmuyor ama hepsini cidden yaptım. :D
Bu arada Xbox Classic, Nintendo DS ve PSP neden yok?
Ah ah şu sosyal medya üzerinde phonk adında garip bir müziğe benzeyen bir müzik türü çıkmış, her duyduğumda kafayı yiyorum ne kadar berbat bir müzik diye.

Windows 98 => 2014'e kadar ortaokullar ve liselerdeki bilgisayar laboratuvarlarında bulunuyordu. (Devlet ortaokulu ve liseleri)
Windows XP => I phone X'in çıktığı seneye kadar işyerlerinde sık sık kullanılırdı.

O kadar durdu mu? XP neredeyse en yaygın işletim sistemiydi o ayrı ama 98'in ömrü çok kısa oldu. Şöyle diyeyim 2003'te bile neredeyse tüm internet kafeler XP'ye geçmişti 98'in virüsleriyle uğraşmamak için.

Geri
Yukarı