2.000 TL Bütçeye İş Bilgisayarı Önerileri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tayfuntako

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.

Öncelikle sistemde oyun oynanmayacak. Sistem Photoshop ve Gerber programlarını kasıntısız bir şekilde çalıştırabilmeli, yani sistemin amacı iş. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğim işler için intel daha iyi gider diye düşünüyorum. Peki siz o sistemlerden hangisini önerirsiniz?

Sizin 1000-2000 tl adlı konuda oluşturmuş olduğunuz sistemlere baktım şimdi, oradaki kurduğunuz intel sistem ile şimdi bana önerdiğiniz sistem arasında hangisi daha çok performans verir?

i5-4440'lı sistemi tavsiye ederim. Anakartı B85M-G yerine H81-PLUS'da seçebiliriz. RAM'i 4GB yapıp, ekran kartını GTX770 yapabiliriz.

Bencede ilk adım olarak Ram'i 4 Gb yapalım ve Ekran Kartını GTX770 yapalım. Daha sonra bütçe olduğunda sistemin duruma bakıp ona göre Ram alabiliriz. Sizce?

Benim önerim de aynı şekilde olur. Fakat farklı bir önerim de var. Alacağınız 4GB RAM'i ileride 8GB yapmak yerine, elden çıkarıp sistemdeki 2x4GB 2133MHz belleği almanız.

Benim önerim de aynı şekilde olur. Fakat farklı bir önerim de var. Alacağınız 4GB RAM'i ileride 8GB yapmak yerine, elden çıkarıp sistemdeki 2x4GB 2133MHz belleği almanız.
O da olabilir. Dediğim gibi baktık sistemde bir sıkıntı yok yani takviyeye gerek duymuyor bizde almayacağız, ama baktık bana ram alın veya ekran kartı alın diyorsa sistem o zaman sizlere tekrar danışırız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür işlemlerde MHz değeri ve ekran kartı önemlidir fakat ben ekran kartından yanayım. Bütçenizde sıkıntı olmadığı zaman alırsınız 2133MHz'yi. Olmadı 4+4 den 8GB yaparsınız. :D

Önerdiğiniz sistemi tuttum. Konu Kilitlenebilir.

Tavsiyeleriniz için Teşekkürler..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı