2 adet Trident Z5 6000MHz takılınca anakart RAM ışığı yanıyor

alfasyan

Kilopat
Daha fazla  
Şimdi şöyle bir sorun var; benimle birlikte arkadaşıma da kasa topladık. Topladığımız PC'de;
İşlemci 7500F.
Anakart B650M project Zero.
RAM 16x2 Trident Z5 6000MHz.
Sıvı soğutma CoreLiquid 360r v2.
Kasa MSI MAG pano 100R.
PSU MSI 750GL.
GPU PNY verto XLR8 4070 Super.
2 de SSD var biri 1TB biri 256 GB.

RAM'leri tek takınca açılıyor RAM'larin ikisini de denedik ama ikisi olunca anakart RAM hata ışığı yanıyor, açılmıyor.
Acaba PSU mu az geldi? Dedim hesaplama sitelerine baktım fazla fazla yetiyor. Sorun 3 ve 4. slotlarda.

Şimdi şöyle bir sorun var; benimle birlikte arkadaşıma da kasa topladık. Topladığımız PC'de;
İşlemci 7500F.
Kasa MSI MAG pano 100R.
PSU MSI 750GL.

RAM'leri tek takınca açılıyor RAM'larin ikisini de denedik ama ikisi olunca anakart RAM hata ışığı yanıyor, açılmıyor.
Acaba PSU mu az geldi? Dedim hesaplama sitelerine baktım fazla fazla yetiyor. Sorun 3 ve 4. slotlarda.
PSU ile alakalı değildir hocam başka sorun var.

İşlemci 7500F.
Kasa MSI MAG pano 100R.
PSU MSI 750GL.

2 ve 4. slotlara takar mısın?

First 2 * 4 please.
2-4 ve 1-3 kombinasyonlarında çalışmıyor 1-2 de çalışıyor

ramlari iade edip yenisini al başka model falan, muhtemelen ramlar ile alakalı.
yalnızca 1 ve 3 de her ikisi de çalışıyor hatta 1-2 takınca da çalışıyor emin misin ramden olduğu konusunda

BIOS güncelle ve 2 ve 4. Slotlara tak. Sorun çözülür.
güncelliyorum umarım düzelir

2-4 ve 1-3 kombinasyonlarında çalışmıyor 1-2 de çalışıyor

yalnızca 1 ve 3 de her ikisi de çalışıyor hatta 1-2 takınca da çalışıyor emin misin ramden olduğu konusunda
XMP Default açıksa BIOS'dan XMP kapatın ve 2-4'e takın. Sonrasında BIOS'tan XMP açın. BIOS güncellemesi de yapın.

BIOS güncelledim XMP açık denedim olmadı.
RAM'lerinizin EXPO özelliği var peki onu açtınız mı?

2 ve 4.Slota takın. Ardından EXPO açın. MSI Memory Boost kapalıysa onu açın ilk dediğim işe yaramazsa.
Kurcalayın da kurcalayın. Ama 2 ve 4. Slotta deneme yapın. 1 ve 3'te frekansa bakarsanız yüksek olmayacaktır. MHz düşüktür.

Geri
Yukarı