2 aylık kedim uyutmuyor

dennyzi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar biz kardeşimin yoğun isteği üzerine yeni sütten kesilen bir kediyi sahiplendik. Şu ana kadar hep kardeşimin yanında yatıyordu o da sıkıntı etmiyordu hiç. Ama şu an evde değil ve kedi birkaç gündür bende kalıyor. Izdırap çektim yemin ederim. Kedi peşimden ayrılmıyor. Sabah derse oturuyorum geliyor kucağıma, atıyorum geri geliyor. Odanın dışına koyuyorum miyavlaya miyavlaya bir hal oluyor. Hadi sabah miyavlamaya biraz katlanıyorum. Gece uyumak istiyorum miyavlıyor, kapıyı açıyorum yatağım hariç bir yerde yatmıyor, bari diyorum ayaklarımın orada yat geliyor yüzümün dibine yatıyor. Acayip kıl oldum vallahi. Tamam severim falan da uyumam lazım kardeşim YKS'ye çalışıyorum. Önerisi falan olan varsa yardım etsin nasıl odamın dışında ağlamadan duracak bu. Yemek kabını Full doldurun falan diye gördüm bazı yerlerde de ufak diye sıkıntı olur mu acaba bilmiyorum.

Kedi sizi benimsemiş ve sevmiş. Kedi sizden ilgi görmek istiyor, oynatmanızı istiyor vakit geçirmenizi istiyor. Kedilerin en sevmediği şeylerin başında gelebilecek bir şey kapıları kapatmanız ve onu odanın dışında bırakmanız. Bunu yapmayınız. Onun haricinde kedi sizin yanınızda yatsa bile aşıları vb. her şeyi tamsa hiç bir şey olmaz.

Mamasını, suyunu özellikle her 6-7 saatte bir suyunu değiştirmeye özen gösterin. Temiz su önemlidir. Keza mamasını da ben saatlik olarak vermiyorum ama mamanın aroması kaçmasın diye yediğinden biraz daha fazla koyun kap boş kalmasın. Bunları yaptıktan sonra kedi ile geçireceğiniz ve ona ayıracağınız en düşüğünü söylüyorum 10-15 dakikalık ilgi, onunla oynama ve enerjisini attırmanız için yardımcı olacaktır.

Arkadaşlar biz kardeşimin yoğun isteği üzerine yeni sütten kesilen bir kediyi sahiplendik. Şu ana kadar hep kardeşimin yanında yatıyordu o da sıkıntı etmiyordu hiç. Ama şu an evde değil ve kedi birkaç gündür bende kalıyor. Izdırap çektim yemin ederim. Kedi peşimden ayrılmıyor. Sabah derse oturuyorum geliyor kucağıma, atıyorum geri geliyor. Odanın dışına koyuyorum miyavlaya miyavlaya bir hal oluyor. Hadi sabah miyavlamaya biraz katlanıyorum. Gece uyumak istiyorum miyavlıyor, kapıyı açıyorum yatağım hariç bir yerde yatmıyor, bari diyorum ayaklarımın orada yat geliyor yüzümün dibine yatıyor. Acayip kıl oldum vallahi. Tamam severim falan da uyumam lazım kardeşim YKS'ye çalışıyorum. Önerisi falan olan varsa yardım etsin nasıl odamın dışında ağlamadan duracak bu. Yemek kabını Full doldurun falan diye gördüm bazı yerlerde de ufak diye sıkıntı olur mu acaba bilmiyorum.
Kesinlikle, bir de alışkanlık ediniyor. Her miyavladığında onunla ilgilenirseniz ya da buna tepki verirseniz her seferinde aynı davranışı sergileyecektir. Hastalığı olmadığı sürece oda dışından miyavladığında tepki vermeyin. Maması suyu eksik olmasın, tabii kumununda temiz olmasına biraz özen gösterin. Çok abartmayacak şekilde @MRainb0w dediği gibi 10-15 dk. oynayın. Daha fazla oynarsanız, oynattığınız şeylerden sıkılacaktır. Kediler günde 16-18 saat uyurlar. Genellikle karanlık ve sessiz yerleri tercih ederler, uyuduğunda onu rahatsız etmemeye ve uykusundan uyandırmamaya çalışın. Unutmayın siz kedinin sahibi değilsiniz o sizin sahibiniz. :)

Kedi sizi benimsemiş ve sevmiş. Kedi sizden ilgi görmek istiyor, oynatmanızı istiyor vakit geçirmenizi istiyor. Kedilerin en sevmediği şeylerin başında gelebilecek bir şey kapıları kapatmanız ve onu odanın dışında bırakmanız. Bunu yapmayınız. Onun haricinde kedi sizin yanınızda yatsa bile aşıları vb. her şeyi tamsa hiçbir şey olmaz.

Mamasını, suyunu özellikle her 6-7 saatte bir suyunu değiştirmeye özen gösterin. Temiz su önemlidir. Keza mamasını da ben saatlik olarak vermiyorum ama mamanın aroması kaçmasın diye yediğinden biraz daha fazla koyun kap boş kalmasın. Bunları yaptıktan sonra kedi ile geçireceğiniz ve ona ayıracağınız en düşüğünü söylüyorum 10-15 dakikalık ilgi, onunla oynama ve enerjisini attırmanız için yardımcı olacaktır.

Aşıları falan daha yaptıramadık onu geçtim gece tuvalete gidiyor o kumlu ayaklarla benim yastığa kadar her yere basıyor. 10 15 dk kısmına da doymuyor kedi. Sürekli bir kucağımda oturma uyuma sıkılmıyor hiç.

Aşıları falan daha yaptıramadık onu geçtim gece tuvalete gidiyor o kumlu ayaklarla benim yastığa kadar her yere basıyor. 10 15 dk kısmına da doymuyor kedi. Sürekli bir kucağımda oturma uyuma sıkılmıyor hiç.
Alıştığı için. Uyuduğunuzda kapınızı kapalı tutun, bir kaç gün kapı dışından miyavlamasına aldırış etmeyin, alışacaktır.

Kesinlikle, bir de alışkanlık ediniyor. Her miyavladığında onunla ilgilenirseniz ya da buna tepki verirseniz her seferinde aynı davranışı sergileyecektir. Hastalığı olmadığı sürece oda dışından miyavladığında tepki vermeyin. Maması suyu eksik olmasın, tabii kumununda temiz olmasına biraz özen gösterin. Çok abartmayacak şekilde @MRainb0w dediği gibi 10-15 dakika oynayın. Daha fazla oynarsanız, oynattığınız şeylerden sıkılacaktır. Kediler günde 16-18 saat uyurlar. Genellikle karanlık ve sessiz yerleri tercih ederler, uyuduğunda onu rahatsız etmemeye ve uykusundan uyandırmamaya çalışın. Unutmayın siz kedinin sahibi değilsiniz o sizin sahibiniz. :)

Aynen başlarda çok üzülüyordum miyavlayınca bugün takmamaya çalıştım bu sefer de içimde acaba sinirlenip bir şeyleri devirir ya da yırtar falan mı diye korktum biraz yapar mı ki acaba.

Kedilerin karakterinden karakterine değişen bir durum ve bu sahiplendiğiniz kedi demek ki ilgiyi ve teması seven bir kedi. Zamanla ayakları kumlu kalmayacaktır hayata yeni atılan bir kedi ve her şeyi keşfetmeyi isteyecektir.

Aşıları yapılmasa bile sokaktan almadıysanız bir problem olacağını yine sanmıyorum ama en yakın zamanda bir veterinere götürün kontrolleri ve aşıları yapılsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı