2 Aynı markalı telefon modeme bağlanamıyor

Slecded

Kilopat
Daha fazla  
Ben ve kardeşim Red mi Note 7 aldık. Eve geldiğimizde internete bağlanmadığını fark ettik. Sadece bir telefon bağlanıyor, Aynı anda bağlandığımız taktirde iki telefonda da internet olmuyor. Çözebien olursa şimdiden çok teşekkürler.

Modem ayarlarından maksimum bağlanacak cihaz olarak sadece 1 kişi ayarlıysa daha fazlası bağlanamaz. Orayı kontrol eder misiniz?
bir sınırlama olduğunu sanmıyorum. Evde 5 ve bazen misafir olunca 8 kişiye kadar bağlanabiliyoruz. Sadece iki aynı red mi 7 yi bağladığımızda oluyor bu sorun.
bir sınırlama olduğunu sanmıyorum. Evde 5 ve bazen misafir olunca 8 kişiye kadar bağlanabiliyoruz. Sadece iki aynı red mi 7 yi bağladığımızda oluyor bu sorun.

şimdi bir şeye takıldım. Acaba iki telefonun markası aynı diye iki telefonuda bir mi görüyor moden diye ve evet. telefondan wifi ayarları>ek ayarlar> ip kısmında her iki telefondada aynı ip olduğunu gördüm. modem arayüzündede sadece 1 tane redmi ve aynı ip görünüyor.

Telefonlardaki "bağlatıyı unut" işlemini yap ve modemi resetle. 5Ghz açıksa onu kapa arayüzden. Son olarak bende yaşamıştım, telefonlardaki güvenlik sertifikalarını kontrol et.

Telefonlardaki "bağlatıyı unut" işlemini yap ve modemi resetle. 5Ghz açıksa onu kapa arayüzden. Son olarak bende yaşamıştım, telefonlardaki güvenlik sertifikalarını kontrol et.
sertifika görünmüyor. Eve geçince modem arayüzüne bakacağım. Akşama dönüş yapacağım teşekkürler.
5ghz açık değil. 2.4ghz açık sadece ve hayla aynı. Telefonlar aynı mac adresine sahip olduğu için bağlanmıyor sanırım. Çözümü var mı ?

Son düzenleme:
sertifika görünmüyor. Eve geçince modem arayüzüne bakacağım. Akşama dönüş yapacağım teşekkürler.

5ghz açık değil. 2.4ghz açık sadece ve hayla aynı. Telefonlar aynı mac adresine sahip olduğu için bağlanmıyor sanırım. Çözümü var mı ?
Mac adresleri sabit olur, onu değiştirmek beni aşar. Ama modem arayüzden belki brige falan ayarlar var, onlardan biri ile tanımlayabilirsin, onuda müşteri temsilcisi, teknik bölüm yardımcı olabilir. Recep baltaş ona yaz.

Mac adresleri sabit olur, onu değiştirmek beni aşar. Ama modem arayüzden belki brige falan ayarlar var, onlardan biri ile tanımlayabilirsin, onuda müşteri temsilcisi, teknik bölüm yardımcı olabilir. Recep baltaş ona yaz.
Telefoncuya götürdük birini ve farklı mac adresi olan formatıyla geri gelecekmiş servisten yani çözdük teşekkürler.

Sorun çözüldü mü telefon geldikten sonra ben de aynı sorunu yaşıyorum şu an kardeşim ile Redmi8 kullanıyoruz.
Sorunu çözdük. İkimizde aynı yerden aynı telefonu aldığımız için satıcı kendi sattığı aynı marka telefonları aynı Mac adresi ile kayıt ettiği için oluyormuş.
Sadece birini verdik, Verdiğimiz telefonun Mac adresini değiştirip geri verdiler. Mac adresleri aynı olmadığı için sorunumuz kalmadı.

Sorunu çözdük. İkimizde aynı yerden aynı telefonu aldığımız için satıcı kendi sattığı aynı marka telefonları aynı Mac adresi ile kayıt ettiği için oluyormuş.
Sadece birini verdik, verdiğimiz telefonun Mac adresini değiştirip geri verdiler. Mac adresleri aynı olmadığı için sorunumuz kalmadı.

Anladım, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı