2.el en ucuz kodlama alternatifi

MidI0ck

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar selam, yoğun yazılımla uğraşıyorum. GPU gücüne hiç ihtiyacım yok desem yeri. Şöyle 3-5 bin liralık bir bütçeye güzel mini PC ihtiyacım var. NUC, Mac Mini gibi ürünler sıkıntımı çözer gibi. Geriye kalan her şeyi harici olarak bağlayabilirim. Ağırlıklı kullanacağım yazılımları aşağıda belirtmek istiyorum.

• VS Code
  • Anaconda
  • Visual Studio
  • PyCharm
  • FileZilla
  • Eclipse
  • Sublime
  • Jupyter Notebook
  • Çok muhtemelen VM'de kuracağım. Linux kullanma ihtiyacım olabilir.
Ayrıca çalışırken çok fazla sekme açık kalabiliyor, sisteme biraz yüklendiğim oluyor yani. Örnek bazı projelerde çalışırken 30 sekmeye kadar çıktığım olabiliyor. Son olarak GPU gücüne ihtiyacım yok dedim ama RimWorld falan da ara sıra kafa dağıtmak için oynuyorum.

@Elio Talvinen
Hocam etiket için kusura bakmayın. Yardımcı olur musunuz? 😊

Son düzenleyen: Moderatör:
NUC alıp güncel hackintosh kurmak daha mantıklı. Nuc içinde Hackintosh uyumlu donanımlar vardı en son ama alırken bak yine de.
Hocam bu ürün nasıl?

Birde bu uyumluluk durumunu nasıl kontrol edebilirim acaba?

Hocam bu ürün nasıl?

İçerisindeki bileşenleri Hackintosh forumlarında kullanan birileri vardır mutlaka. O şekilde uyumu anlayabilirsin anca.

Özellikleri hakkında net bir şey diyemem modellerde işlemci, RAM vs değişiyor.

Hocam bu ürün nasıl?

NUC 12 Pro Kit|NUCs|ASUS Türkiye buysa bildiğim kadarıyla desteği var.

OpenCore hardware support kısmına bakabilirsin işlemci muhabbeti için, son nesil için güncellenmemiş olabilir liste ama yine de; Hardware Limitations | OpenCore Install Guide
Hocam çıldırmış durumdayım bir yandan da ara sıra oynadığım oyunlar için vs hafif bi GPU performansı iyi olur diyorum. Ara sıra kız arkadaşımla Stardew Valley falan oynuyoruz. Baktığımda 2.el 4 bine NUC7İ3BNK buldum. Sizce bunu alsam beni üzer mi?

NUC 12 Pro Kit|NUCs|ASUS Türkiye buysa bildiğim kadarıyla desteği var.
Sanırım bu ürünü alacak bütçem çıkmayacak. Açıkçası 2.el aldığıma değsin istiyorum en azından fiyattan kazanıyım. 2.el fiyatlarına bakıyorum,sıfırlarına çok yakın ama yurtdışından gelmiyor bu meret.

Hocam çıldırmış durumdayım bir yandan da ara sıra oynadığım oyunlar için vs hafif bi GPU performansı iyi olur diyorum. Ara sıra kız arkadaşımla Stardew Valley falan oynuyoruz. Baktığımda 2.el 4 bine NUC7İ3BNK buldum. Sizce bunu alsam beni üzer mi?

Sanırım bu ürünü alacak bütçem çıkmayacak. Açıkçası 2.el aldığıma değsin istiyorum en azından fiyattan kazanıyım. 2.el fiyatlarına bakıyorum,sıfırlarına çok yakın ama yurtdışından gelmiyor bu meret.
Merhaba. Baktığınız NUC 12 Pro' yu almayı düşünmüyorsanız ben almak istiyorum. Fakat yeni üye olduğum için satıcıya yazamıyorum. Mümkünse NUC12 Pro satıcısı ile nasıl iletişim kurabilirim, yardımcı olur musunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı