2. el iPhone 14 Pro Max vs sıfır iPhone 15 Plus

İki cihazda da aynı iCloud hesabına giriş yapıyorsunuz. SIM kartınızı eski telefona takıp internet paylaşıyorsunuz. Yeni telefonu internete bağlıyorsunuz. Hattınıza arama geldiği zaman her iki telefon da çalmaya başlıyor. Buraya kadar sıkıntı yok. Ancak yeni telefon internete bağlıyken ekranını kapatıp 1-2 dk beklediğinizde bağlantı kesiliyor. Tekrar eski telefonu açıp, internet paylaşımı yapıp bağlamanız gerekiyor. Çok uğraştım ancak bunun bir çözümü yok. Ayrıca bağlantı varken yeni telefon arama alıyor sorun yok, ama arama yapamıyorsunuz. Yapmaya çalıştığınızda başarısız oldu deyip kapanıyor. Dediğim gibi benim bulduğum tek çözüm 4G modem almak ve yeni telefonda da Wi-Fi aramasını açıp o şekilde kullanmak. Bunun dezavantajları ise:
1) operatörünüzden 2'li SIM alıp birisini modeme diğerini de kayıtsız telefona takmanız gerekiyor.
2) bu cihazı sürekli yanınızda taşımak ve şarj etmek gerekiyor.
3) SMS'ler modeme gelecek, telefonunuzdan göremeyeceksiniz. Ama yukarıdaki gibi ekranlı olan modemlerden okunuyordur diye tahmin ediyorum.
Aşağıdaki videoda detaylı anlatımı var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3U Tools'u bilgisayara indirmeniz yeterli. IPhone'u kablo ile bağlayıp bilgisayara güven diyorsunuz ve cihazın bütün bilgileri karşınıza çıkıyor. Değişen parçaları, pil döngü sayısı vb. YouTube'da aratırsanız nasıl kullanıldığını anlatan bayağı video var.

Hocam çok teşekkürler aklımdaki birçok soruyu yanıtladınız ama Amerika'dan alınan telefonlarda fiziksel SIM girişi yok (çift E SIM var )onu nasıl halledebilirim?
birde eski telefondan internet paylaşımı yapsam olmazmı?

Hocam çok teşekkürler aklımdaki birçok soruyu yanıtladınız ama Amerika'dan alınan telefonlarda fiziksel SIM girişi yok (çift E SIM var )onu nasıl halledebilirim?
birde eski telefondan internet paylaşımı yapsam olmazmı?
Hocam işte ona benim de çözümüm yok ya. Sırf bu yüzden Amerika'dan aldırmadım. Benim cihazım 1 fiziki 1 E-sim'li. Operatörler aynı anda hem fiziki hem e-sim kullanmaya izin vermiyor diye biliyorum. Maalesef bu konuda çözüm sunamayacağım.
Dediğim gibi internet paylaşımı yöntemiyle de kullanabilirsiniz ancak sürekli bağlantı kopuyor ve bu sinir bozucu bir durum. Ama aramaları eski telefondan yönetirim, ihtiyacım olduğunda da yeni telefonu internete bağlayarak (her seferinde yapmanız gerekiyor) kullanırım derseniz tercih sizin.

Bahsettiğim sorun bu:

Hocam işte ona benim de çözümüm yok ya. Sırf bu yüzden Amerika'dan aldırmadım. Benim cihazım 1 fiziki 1 e-SIM'li. Operatörler aynı anda hem fiziki hem e-SIM kullanmaya izin vermiyor diye biliyorum. Maalesef bu konuda çözüm sunamayacağım.

8 ay e SIM kullandıktan sonra kalan 4 ayda e SIM i iptal ettirip fiziksel sime geçsem bu fiziksel SIM ile önerdiğiniz alete taksam kullanabilir miyim peki? (ana telefona SIM takılı olmayacak hiçbir şekilde, sadece önerdiğiniz alete SIM takacağım )

8 ay e SIM kullandıktan sonra kalan 4 ayda e SIM i iptal ettirip fiziksel sime geçsem bu fiziksel SIM ile önerdiğiniz alete taksam kullanabilir miyim peki? (ana telefona SIM takılı olmayacak hiçbir şekilde, sadece önerdiğiniz alete SIM takacağım )
Hocam sanırım o şekilde kullanamıyorsunuz. Kayıtsız cihazda da SİM kart takılı olması gerekiyor aramanın gelmesi için. Tecrübem yok ancak yukarıya bıraktığım videoda öyle anlatılıyor. Bu arada 2 adet E-sim'i nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz?

Hocam sanırım o şekilde kullanamıyorsunuz. Kayıtsız cihazda da SIM kart takılı olması gerekiyor aramanın gelmesi için. Tecrübem yok ancak yukarıya bıraktığım videoda öyle anlatılıyor. Bu arada 2 adet e-SIM'i nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz?

Hocam operatörünüze gidip bir adet e SIM alıyorsunuz 4 ay kullandıktan sonra tekrardan operatöre gidip 2. e SIM alıyorsunuz (burada önemli olan şey 2. e SIM i alırken 1. e SIM i silmemek) sonrasında 4 ay bitince telefon kapanıyor birdahaki sene zaten 2'e SIM de kayıtlı olduğundan kolaylıkla aralarında geçiş yapılabiliyor.

Hocam operatörünüze gidip bir adet e SIM alıyorsunuz 4 ay kullandıktan sonra tekrardan operatöre gidip 2. e SIM alıyorsunuz (burada önemli olan şey 2. e SIM i alırken 1. e SIM i silmemek) sonrasında 4 ay bitince telefon kapanıyor birdahaki sene zaten 2'e SIM de kayıtlı olduğundan kolaylıkla aralarında geçiş yapılabiliyor.
Tam ben de böyle yazacaktım. Aşağıya bıraktığım videoda detayları anlatılıyor zaten. Belki birine yardımcı olur. Bu arada E-sim için geçen ay Türk Telekom yanlış hatırlamıyorsam 280₺ demişti. Aklınızda bulunsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı