2 GB RAM'li bilgisayara Windows 8.1 kurulur mu?

Yüklenir, fakat kullanış şeklinize bağlı olarak stabil çalışmayabilir. Eğer sadece yükseltme yaparsanız dosyalarınız silinmez, yeni sisteme taşınır.

Düzenleme: Ek olarak bilgisayarınızın donanımları (ekran kartı vs.) Windows 8.1 için uygun sürücülere sahip olmayabilir, kontrol etmekte fayda var.

Daha önce 2GB RAM'li laptopta 8.1 Home SL kullandım. Chrome'da fazla sekme açamıyordum, onun haricinde günlük kullanımda sıkıntı yaşamadım.

SSD olduğunu belirtmişsin, Windows 8'i doğru bir şekilde optimize edersen telemetri ayarları servis yapılandırmaları vs düzgün bir şekilde ayarlandığı sürece sadece gündelik kullanım için işini görecek hale gelir fakat takılmaların önüne geçebileceğini sanmıyorum.

Diskin içinde bulunan dosyaların yedeğini almadığın sürece dosyalar format esnasında silinecektir, fakat diski önceden birden fazla bölüme ayırmış isen dosyaların bulunduğu diske dokunmadan temiz bir kurulum gerçekleştirebilirsin.

Bilgisayarına göre hafif bir Linux işletim sistemi ve sade bir masaüstü ortamı kurarsan rahat bir şekilde kulllanabileceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı