2. grup sürücü nedir?

Baris041

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ehliyet muayenesi için hastaneye gittim. Doktor bana 2. grup sürücü oluru işaretledi. Bunun anlamı nedir bilen var mıdır? Araştırdığımda gozluk kullanabilen diyor lakin ben hiç gozluk takmadım. Harfleri de okudum eksiksiz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240427_195302_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20240427_195302_Samsung Notes.jpg
    164,5 KB · Görüntüleme: 31
Sürücü belgeleri olarak belgeler 1 ve 2 sürücü belgesi olarak belirtilmiştir. Bu belgeyi alabilmek için de daha önce alınan sağlık raporu doğrultusunda belirlenir.

2. grup sürücünün anlamı kişinin gözlük takıyor olması şekilde ifade edilebilir. Yani araç kullanırken sağlık konusunda ele alınması gereken bazı hususların bulunduğu kişiler anlamına gelir. Özellikle belli bir derece üzerinde olan ve gözlük kullanmak zorunda olan kişiler adına ele alınır.

2 grubu ehliyet hangi araçları kullanabilir?

Her sürücü her aracı kullanamadığı gibi 2. grup sürücüleri de kullanabileceği araçlar aşağıdaki gibidir.

A2 sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır? sorusunun cevabı ise a2 kapsamındaki araçlar, A1 ve M sınıfındaki araçlardır. 2 ve 3 tekerlekli motorları kapsayan a2 sınıfı ehliyet; 2 tekerli motorlarda 35 kW, 3 tekerli motorlarda ise 15 kW sınırı getirir.

.

Merhaba ehliyet muayenesi için hastaneye gittim. Doktor bana 2. grup sürücü oluru işaretledi. Bunun anlamı nedir bilen var mıdır? Araştırdığımda gozluk kullanabilen diyor lakin ben hiç gozluk takmadım. Harfleri de okudum eksiksiz.
Bendede aynısı yazıyor gözlük değil lens kullanıyoruö. Kaç kere çevirmeye girdim soranıda görmedim.

Geri
Yukarı