Çözüldü 2. kez YKS'ye girecekler TYT sınavına girmek zorunda mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Karakurt5877

Hectopat
Makaleler
2
Eğer seçtiklerim gelmez ise seneye tekrar gireceğim. 4 yıllık tercih edeceğim. Başvururken TYT kısmında: "Geçen sene ki puanımı kullan" düğmesi vardı. Yani ben seneye girersem sadece AYT'ye mi gireceğim? 4 yıllık için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Normalde TYT puanını bir sonraki senede olan sınavda kullanabiliyordun. Ancak bu olay bu sene son idi ve kaldırdılar. Yani bu sene aldığın TYT puanını gelecek sene kullanamayacaksın.
Normalde TYT puanını bir sonraki senede olan sınavda kullanabiliyordun. Ancak bu olay bu sene son idi ve kaldırdılar. Yani bu sene aldığın TYT puanını gelecek sene kullanamayacaksın.

Peki tercih yaptım ve bir yeri kazandım gitmez isem OBP kırılır mı? Kırılmaz diyenler de var.

Son bir soru daha soracağım. AYT'de başarı sırasını TYT etkilyor mu? Zaten TYT barajı kalktı, TYT'yi çok önemsemeyip AYT'ye yoğunlaşsak olur mu?

Etkiliyor. AYT'de 1 net yaklaşık 2.25 TYT netine denk oluyor. O yüzden AYT yoğunlaşsan daha iyi olur. Ayrıca AYT TYT gibi nankör değil, ne kadar çalışırsan o kadar verimini görüyorsun.

Geri
Yukarı