Çözüldü 2. monitörün çözünürlüğü önemli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ARoolse

Hectopat
Merhabalar ekran kartıma DVI to VGA dönüstürücü aldım ancak ikinci ekranım en fazla 1600X900 gösterebilirken asıl ekranım 1920X1080 çözünürlükte. Çözünürlük farkı bir sorun yapar mı? İkinci ekranda sadece Chrome Discord Spotify vs uygulamalar kullanacağım.

Çözüm
Ekran kartı sürücünüz ile ikinci ekranınızı da 1920x1080 için optimize eden bir ayar oluyor. En azından AMD için var, NVIDIA için var mıdır bilmiyorum ama vardır diye düşünüyorum.
Monitörünüz 1920x1080 desteklemese de çözünürlük seçerken seçebiliyorsunuz ve o bir şekilde kendini optimize ediyor. Ben şu an öyle kullanıyorum ve şimdiye dek herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

(AMD için Virtual Resolution adı altında geçiyor.)
(NVIDIA için Dynamic Super Resolution adı altında geçiyor. NVIDIA kontrol panelinden ulaşabilirsiniz.)
Çözünürlük ve HZ'nin önemi olmaz bence çünkü orada oyun oynamayacak sadece belirttiğiniz programları açacaksınız. Bu yüzden 60 HZ ve düşük çözünürlük gayet yeter. Ki o çözünürlük 2. monitöre göre iyi bir çözünürlük.

Ekran kartı sürücünüz ile ikinci ekranınızı da 1920x1080 için optimize eden bir ayar oluyor. En azından AMD için var, NVIDIA için var mıdır bilmiyorum ama vardır diye düşünüyorum.
Monitörünüz 1920x1080 desteklemese de çözünürlük seçerken seçebiliyorsunuz ve o bir şekilde kendini optimize ediyor. Ben şu an öyle kullanıyorum ve şimdiye dek herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

(AMD için Virtual Resolution adı altında geçiyor.)
(NVIDIA için Dynamic Super Resolution adı altında geçiyor. NVIDIA kontrol panelinden ulaşabilirsiniz.)

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı