2 yıllık paramedik bölümüne gitmek vs mezuna kalmak

ÖzkaN456

Hectopat
Daha fazla  
Selam, bazı ailevi durumlardan olayı üniversite hayatı okumak için tercih yapmıştım. Hedef astsubaylıktı fakat sağlıkta elendim, yerleştiğim bölüm Ankara Üniversitesi MYO Paramedik.

Şimdi ailem seneye tekrar deneyebileceğimi söylüyorlar. Sıkıntı ise kırık OBP yüzünden sıralama ortalama 80k geriye atıyor. Sizce ne yapmak daha mantıklı? Mezuna kalmak mı? Yerleşilen bölüme gitmek mi?

200k ve altı ham sıralama kesin yaparım YKS 2024'te.

İstemediğin bir bölümü okumaktansa çok daha sıkı çalışıp kırık obp ile bile istediğin bölüme yerleşmeni öneririm. Sonuçta hayatının en önemli noktalarından birindesin.

İstemediğin bir bölümü okumaktansa çok daha sıkı çalışıp kırık OBP ile bile istediğin bölüme yerleşmeni öneririm. Sonuçta hayatının en önemli noktalarından birindesin.

Yani açıkçası aşırı istediğim bir bölüm diye bir şey yok fakat 4 yıllık dediğiniz gibi daha mantıklı geliyor. Fakat kırık OBP korkutuyor biraz maelesef.

Yani açıkçası aşırı istediğim bir bölüm diye bir şey yok fakat 4 yıllık dediğiniz gibi daha mantıklı geliyor. Fakat kırık OBP korkutuyor biraz maelesef.
Kırık OBPnin geriye atmasını çok çalışarak telafi etmelisin. Eğer ben yaparım bu sene derslere asılırım diye kendine güveniyorsan ve söz veriyorsan mezuna kalıp 4 senelik bölüm için çalışabilirsin ama eğer kendine yeterli güvenin yoksa çalışamayacağını düşünüyorsan bölümüne devam et. Kendine karşı objektif olmalısın.

Olay senin kafanda bitiyor. Gideceğin bölümde kendinden emin olacak mısın? OBP için daha çok emek verecek misin? Sana kalmış şeyler bunlar. Paramedik dediğin olay KPSS'ye asılacaksın 90 alıp işbaşı yapcaksın.

Geri
Yukarı