20.000TL Samsung telefon tavsiyesi

Bütçe
20000
Elektronikte ikinci el hep bir risktir. Çok güvendiğiniz bir yakınınızınsa olabilir.
Haklısınız her zaman bir risk vardır. Ancak bu risk indirgenebilir.

Riski en aza indirmek için kutu, fatura ve garantinin olduğu cihazlara yönelmek gerek.
Her şey yakından incelenmeli ve test edilmeli.

Şu da çok önemli bence. Kimlik fotokopili satış sözleşmesi yapmadan kesinlikle cihaz alıp satmamak lazım. Kişi kendi el yazısıyla neyi sattığını belirtmeli, satıcı da neyi aldığını belirtmeli.
4 senedir şahsen hep bu şekilde yaparım ve hiçbir sorun yaşamadım.

Haklısınız her zaman bir risk vardır. Ancak bu risk indirgenebilir.

Riski en aza indirmek için kutu, fatura ve garantinin olduğu cihazlara yönelmek gerek.
Her şey yakından incelenmeli ve test edilmeli.

Şu da çok önemli bence. Kimlik fotokopili satış sözleşmesi yapmadan kesinlikle cihaz alıp satmamak lazım. Kişi kendi el yazısıyla neyi sattığını belirtmeli, satıcı da neyi aldığını belirtmeli.
4 senedir şahsen hep bu şekilde yaparım ve hiçbir sorun yaşamadım.
Alacağım 3 tane s22 var 3de 2 yada 3 ay kullanılmış kutulu faturalı garantili o yüzden bu riske değer

Şahsen dediğim gibi satış sözleşmesi yapmayı kabul etmiyorlarsa almanızı tavsiye etmem her ne kadar beğenseniz de.

S22 yine iyi bir cihaz. Batarya sorunu dediğim gibi sadece istenen verimlilik seviyesinin alınamaması.
Ama onun dışında kamera, işlemci ve ekran olsun canavar gibi cihazdır.

16K liraya Haziran ayında bulmuştum, alacaktım.
Ancak sonradan gelişen neticesinde S21 aldım, memnunum.
S22 de emin olun kesinlikle pişman etmez.

Bu konuda karar sizin.
Teknik testleri yapmayı kesinlikle unutmayın.
Mümkünse yarım saat cihazla ilgili birçok şeyi gözden geçirin.

Ekran testi, kamera testi, hoparlör ses testi, sensör testleri (proximity özellikle) gibi testleri lütfen yapın.
IMEI numaralarını sorgulayın ve teyit edin TR kayıtlı olduklarını.

Test menüsünde ekrana Red,Green,Blue testlerini yapın.
Özellikle AMOLED yanığı var mı diye dikkatlice ekranı gözlemleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı