20-22 bin TL'ye oyun ve yazılım için sistem önerisi

BaranMiller

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben yaza doğru sistem alacağım. Ne alacağımı hala bilmiyorum. Bilgisayarda oyun oynarım, film, dizi izlerim, kodlama gibi şeyler yaparım. RX kullanıcısı değilim, NVIDIA tarafına daha sıcak bakıyorum. Bana 20K-22K arası bir sistem önerir misiniz? Uzun ömürlü istiyorum, sıkıntısı olmasın. Steam'de 3-4 hikayeli oyunum var onları bitirip Valorant CS girerim onun dışında başka hikayeli oyunlar falan oynarım. İşlemci AMD veya Intel fark etmiyor. Bu fiyat bandında güzel bir sistem önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben yaza doğru sistem alacağım. Ne alacağımı hala bilmiyorum. Bilgisayarda oyun oynarım, film, dizi izlerim, kodlama gibi şeyler yaparım. RX kullanıcısı değilim, NVIDIA tarafına daha sıcak bakıyorum. Bana 20K-22K arası bir sistem önerir misiniz? Uzun ömürlü istiyorum, sıkıntısı olmasın. Steam'de 3-4 hikayeli oyunum var onları bitirip Valorant CS girerim onun dışında başka hikayeli oyunlar falan oynarım. İşlemci AMD veya Intel fark etmiyor. Bu fiyat bandında güzel bir sistem önerir misiniz?

Hocam 4060 Ti 8 GB yetersiz buluyorum bu fiyata 16 GB bulursam yapıştıracağım ama zor sence 3060 12 GB alıp i5 13F falan mı alayım uzun ömürlü istiyorum dediğim gibi 4060 alsam 8 GB olduğu için almak istemiyorum beni uzun sene götürmez.

En sevmediğim muhabbet. 8 GB yetmez muhabbeti. Sistemde 32 GB RAM varsa NVIDIA Denetim Masası'ndan sistemdeki RAM'ları ihtiyaç duyması halinde ekran kartının kullanımına açabiliyorsun.

Yani sistemde 32 GB RAM olduğunda ekran kartının VRAM'ı artıyor öyle anladım?

Hayır. Öncesinde bu özelliği açman lazım. NVIDIA Denetim Masası- 3D ayarları- sistem belleği geri çekilme politikasını etkin yapıyorsun. Tepkime suresini azaltmak için ise gecikme oranı modunu Ultra yapıyorsun. Oldu bıttı. VRAM kılıdı olmayan oyunlarda ise yarıyor. Pıyasada çok az oyunda VRAM kılıdı var zaten.

Geri
Yukarı