20-25 bin TL FPS oyunları için hazır sistem önerisi

Leporis

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba; 31 yaşındayım ve FPS oyunlarına meraklıyım, çok eski bir PC kullanıyorum bilgisayarı yenilemek istiyorum. Fakat bu donanım işlerinden hiç anlamıyorum. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu çok kafa karışıklığı içersindeyim. Sizden ricam piyasadaki çoğu oyunu rahatça oynayabileceğim bir hazır sistem önermeniz. Örneğin: Red Dead Redemption 2, Starfield, DayZ gone, Far Cry 6 gibi oyunlar. Bütçem 20k ve 25k arası, birkaç bin daha zorlayabilirim. Yardımcı olabilecek herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Şöyle bir sistem var tam bütçenize ve arayışınıza uygun ama işlemci soğutucu panelinden "Thermalright Assassin king 120 SE TL-C12C" modelini ekleyin, soğutucu olmadan kullanılmaz.

Sistem çok güzel gözüküyor, tavsiyeniz için çok teşekkürler fakat bir sorum daha var; sizce RTX 4060 Ti almak daha iyi olmaz mı? 4060 ile arasında çok fark var mıdır?

4060 Ti almak tabii ki daha iyi olur ancak aradaki fiyat farkına da bakılması gerekiyor. 4060 ile 4060Ti arasındaki farkı, yolladığım linkteki işlemci çok iyi kapatıyor. Zaten önerdiğim sistemin avantajı da burda, işlemcisi oldukça iyi. 4060 ve Ryzen 5 7500F bir sistem, 4060Ti - Ryzen 5 5600'den daha iyidir mesela. Her şey ekran kartında bitmiyor. Üstelik size önerdiğim sistem DDR5, yani DDR4 modellere göre çok daha iyi. Eğer bu yazdıklarım hakkında yeterince bilginiz yoksa youtube'dan aratabilirsiniz daha iyi anlamak için.

Kasanın özellikleri hakkında benzer bileşenlere sahip şu videoyu izleyebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şöyle bir sistem var tam bütçenize ve arayışınıza uygun ama işlemci soğutucu panelinden "Thermalright Assassin King 120 SE TL-C12C" modelini ekleyin, soğutucu olmadan kullanılmaz.

Merhaba. Acaba sistemin kasasını +528,67 TL farkla ekteki kasa ile değiştirirsem yine de önerdiğiniz soğutucuyu veya başka herhangi bir soğutucu eklemek zorunda kalır mıyım? Ekteki kasayı incelerseniz "verimli soğutma tasarımı" adı altında kendi fanları olduğunu ve "ısıyı dışarı atmasını sağlayan modern bir tasarımı" olduğunu belirtmişler. Bunlar muhtemelen pazarlama taktiği amacıyla yazılmış biraz abartılmış sözlerdir fakat benim gibi bilgisayar bileşenlerinden çok fazla anlamayan ve bütçeden olabildiğince tasarruf etmeye çalışan birisi için cezbedici olabiliyor. Bu konuda bilgi sahibi birinin görüşüne ihtiyacım olduğu için fikrinize danışmak istedim.

4060 Ti almak tabii ki daha iyi olur ancak aradaki fiyat farkına da bakılması gerekiyor. 4060 ile 4060 Ti arasındaki farkı, yolladığım linkteki işlemci çok iyi kapatıyor. Zaten önerdiğim sistemin avantajı da burada, işlemcisi oldukça iyi. 4060 ve Ryzen 5 7500F bir sistem, 4060 Ti - Ryzen 5 5600'den daha iyidir mesela. Her şey ekran kartında bitmiyor. Üstelik size önerdiğim sistem DDR5, yani DDR4 modellere göre çok daha iyi. Eğer bu yazdıklarım hakkında yeterince bilginiz yoksa YouTube'dan aratabilirsiniz daha iyi anlamak için.

Kasanın özellikleri hakkında benzer bileşenlere sahip şu videoyu izleyebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler yüksek ihtimalle bu ayın sonunda bu sistemi alacağım soğutucu ile birlikte. Sizden ricam bu sistem için uygun bir fiyat performans ürünü monitörde önerebilir misiniz?

Merhaba. Acaba sistemin kasasını +528,67 TL farkla ekteki kasa ile değiştirirsem yine de önerdiğiniz soğutucuyu veya başka herhangi bir soğutucu eklemek zorunda kalır mıyım?
Merhaba, kasanın içindeki Ryzen 5 7500F model işlemci oldukça güçlü ancak çok ısınan bir ürün. O yüzden ekstra bir soğutucu muhakkak gerekli. Normal şartlarda fiyatı oldukça yüksek olan "sıvı soğutucu" kullanılıyor bu işlemciyle ancak önerdiğim soğutucu idare eder seviyede kullanışlı. Yani soğutucu olmadan kullanılmaz, mutlaka ekleme yapmalısınız. Kasayı da değiştirmenize gerek yok.
Teşekkürler yüksek ihtimalle bu ayın sonunda bu sistemi alacağım soğutucu ile birlikte. Sizden ricam bu sistem için uygun bir fiyat performans ürünü monitörde önerebilir misiniz?
Oynayacağınız oyuna göre ve bütçenize göre değişir, ben birkaç tane bırakayım siz de kendi araştırmanızı yaparsınız. Bütçeyi kısarak, zaten CS:GO, Valorant, Apex gibi rekabetçi oyunları 'hiç' oynamam diyorsanız şunu öneririm:

Yok belki oynarım ne olur ne olmaz derseniz hem rekabetçi oyunlar için hem de renk tonları açısından daha iyi olan bu model mevcut:

Bir de bu model var, üsttekiyle benzer ama birazcık daha büyük.

Merhaba, kasanın içindeki Ryzen 5 7500F model işlemci oldukça güçlü ancak çok ısınan bir ürün. O yüzden ekstra bir soğutucu muhakkak gerekli. Normal şartlarda fiyatı oldukça yüksek olan "sıvı soğutucu" kullanılıyor bu işlemciyle ancak önerdiğim soğutucu idare eder seviyede kullanışlı. Yani soğutucu olmadan kullanılmaz, mutlaka ekleme yapmalısınız. Kasayı da değiştirmenize gerek yok.

Oynayacağınız oyuna göre ve bütçenize göre değişir, ben birkaç tane bırakayım siz de kendi araştırmanızı yaparsınız. Bütçeyi kısarak, zaten CS:GO, Valorant, Apex gibi rekabetçi oyunları 'hiç' oynamam diyorsanız şunu öneririm:

Yok belki oynarım ne olur ne olmaz derseniz hem rekabetçi oyunlar için hem de renk tonları açısından daha iyi olan bu model mevcut:

Bir de bu model var, üsttekiyle benzer ama birazcık daha büyük.
Kral tam aradığım sistemi yazdın. Monitör de arıyordum arkadas istemiş sanki benim için sağolsun. Pek anlamam bu işlerden o yüzden bir sorum olacak, 4060 hakkında youtube’da çok kötü yorumlar var, Şimdi baktım attığınız sistem DDR5, ileride 4070-4080 gibi modeller almak istesek bu işlemci ve anakart ile güncelleme yapabilir miyiz?

Geri
Yukarı