20-30 bin TL arası sistem önerisi

Bütçe
30000

Crest

Hectopat
Merhaba,

Son artışlardan sonra piyasaya hiç hakim değilim. Elimde 2K 27inç monitör ve 1 TB Samsung 990 Pro SSD var. Oyun için kullanacağım.
20-30 bin lira arasında depolama hariç nasıl bir sistem toplayabilirim? 5800x3D'li bir şey toplamak vardı içimde ama şu an mantıklı mıdır bilemedim.

Son düzenleme:
Merhaba,

Son artışlardan sonra piyasaya hiç hakim değilim. Elimde 2K 27inç monitör ve 1 TB Samsung 990 Pro SSD var.
20-30 bin lira arasında depolama hariç nasıl bir sistem toplayabilirim? 5800x3D'li bir şey toplamak vardı içimde ama şu an mantıklı mıdır bilemedim.

Ryzen 5 7600 ya da 7600X AM5 soket bir sistem tasfiye ederim.

7800x3D'li bir sistem dizilir mi bu bütçe ile?

Yani ekran kartı almazsanız toplanır ama geri kalan parçalardan kaliteyi düşürmen gerekcek.

İşlemci.

Anakart.

Kasa.

RAM

PSU

Toplam 28.400 yapıyor istersen sıvı soğutma al işlemciye kasa 360mm kadar destekliyor sanırsam ilerleyen zamanda RAM ekle sonra ekran kartı al PSU beğenmediysen yükselt SSD var zaten.

Son düzenleme:
Merhaba,
Aşağıdaki iki sistemden hangisini tavsiye edersiniz?
Winorwin'in anakartını gigabyte yaptım.

Merhaba,
Aşağıdaki iki sistemden hangisini tavsiye edersiniz?
Winorwin'in anakartını gigabyte yaptım.

RTX 4060-RTX 4060TI 8GB ve RX6500 XT son yillarin en fiyasko kartlari, para israfi sadece. RX 6800 cok az guc tuketip cok iyi performans veriyor 1080p ve 2K'da.

4060 Ti'ı alacaktım son anda 6800'lü sistemi gördüm. Fiyatları hemen hemen aynı 200 lira falan fark var. 6800 ile mi devam etmeliyiz?

Merhaba,

Son artışlardan sonra piyasaya hiç hakim değilim. Elimde 2K 27inç monitör ve 1 TB Samsung 990 Pro SSD var. Oyun için kullanacağım.
Bu fiyat bandinda ryzen 7000'e gitmek de 5800x3D'ye gitmek de performansi ciddi dusurecektir cunku ekran kartina yeterli para ayiramayacaksiniz. Ekran kartini 6 ay sonra falan alirim diyosaniz ryzen 7600li bi sistem yapip icindeki ekran kartiyla idare edin. Fakat bu sure boyunca nerdeyse hicbir AAA oyunu oynamayacaksiniz. lol/valorantta sikinti yapmaz pek.

4060 Ti'ı alacaktım son anda 6800'lü sistemi gördüm. Fiyatları hemen hemen aynı 200 lira falan fark var. 6800 ile mi devam etmeliyiz?
Kesinlikle youtubedan karsilastirmali videosunuz izleyin, ustune bir de dlss/fsr acikkenki performanslarini da karsilastirin siz karar verin. Elinizi cabuk tutun fiyatlar surekli artiyor. Benim onerim kesinlike RX 6800'lu hazir kasa veya RX 6800/Ryzen 5600'lu bir sistem toplamaniz. Kendiniz toplasaniz fiyat duser mi ona da bir bakin derim.

Hazır sistem almak daha mantıklı oluyor bu aralar, birkaç kere hazır sistemlerin aynısın toplayayım dedim 1-2k yüksek çıktı fiyatlar. 6800'ü alacağız sanırım. Teşekkürler.

Hepsini
Hazır sistem almak daha mantıklı oluyor bu aralar, birkaç kere hazır sistemlerin aynısın toplayayım dedim 1-2k yüksek çıktı fiyatlar. 6800'ü alacağız sanırım. Teşekkürler.
Hepsini ayni siteden almaya calisirsaniz hep yuksek cikiyor, akakceden en ucuzlarini toplayinca(sadece guvenilir sitelerden) genelde daha dusuk cikiyor bende. RX 6800 de hayirli olsun bu arada, uzmeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı