20 bin TL hazır sistem önerisi

O tarz oyun oynayacaksanız ikinci elden temiz 10k ya orta seviye bir PC bulabilirsin geriye kalan parada cebinde kalmış olur.

Hocam yine de 2.el 10k ya toplanan PC'nin çok iyi olabileceğini sanmıyorum öyle bir PC Valorant gibi bir oyunda ortalama kaç FPS verir acaba?

CS 2'de FPS farkı olur. Ama 3050 yeterli lakin 2 bin TL'ye daha iyisi varken yarı yarıya performans kaybı söz konusu.

Peki hocam işlemci nasıl sizce bazıları 5500 alma 5600 al diyor ama duyduğuma göre o işlemci çok ısınıyormuş sıvı soğutma gerekli midir o işlemci için.

Hocam aslında pek 2.el alma fikrinde değilim daha çok sıfır almak istiyorum sizce 20k ya içinde 1TB SSD soğutucusu ve kulaklık ekli güzel bir PC bulabilir miyim?

Hocam attığım linteki sistem bu fiyata alabileceğin en iyisidir. Eğer beklerim dersen bazen indirimler olabiliyor. Ancak 3050 almanı önermem 2K daha verip çok daha güncel olup RTX 4000 serisinin avantajlarından yararlanmak var. Bir de arkadaşın dediği gibi neredeyse 1660 gücündeki kart alma derim.
Acelen yok ileride eline para illa geçer ileride takviye yaparsın.

Hocam attığım linteki sistem bu fiyata alabileceğin en iyisidir. Eğer beklerim dersen bazen indirimler olabiliyor. Ancak 3050 almanı önermem 2K daha verip çok daha güncel olup RTX 4000 serisinin avantajlarından yararlanmak var. Bir de arkadaşın dediği gibi neredeyse 1660 gücündeki kart alma derim.
Acelen yok ileride eline para illa geçer ileride takviye yaparsın.

Peki hocam bir şey daha soracağım bu size en başta gösterdiğim PC Valorant Minecraft ve bu tarz oyunlarda ortalama kaç FPS verir sizce?

Hangi şehirdesiniz. 5600 için ucuz bir kule tipi bile yeterli olur.

Mersindeyim hocam.

Peki hocam bir şey daha soracağım bu size en başta gösterdiğim PC Valorant Minecraft ve bu tarz oyunlarda ortalama kaç FPS verir sizce?

Mersindeyim hocam.
Mersin'de bulamazsınız hocam elden. Belki sahibinden ile param güvende var ama riskli. Siz en iyisi arkadaşın attığı pcyi alın ileride 1 yıl upgrade yapmasanız da olur 512gb ssd Minecraft vs 2 ve valorant için hayli hayli yeter üstüne 350gb alan kalır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merak ettiğiniz oyunlara burdan bakım 3050 için fpsnin %40ını düşün.

Mersin'de bulamazsınız hocam elden. Belki sahibinden ile param güvende var ama riskli. Siz en iyisi arkadaşın attığı pcyi alın ileride 1 yıl upgrade yapmasanız da olur 512gb ssd Minecraft vs 2 ve valorant için hayli hayli yeter üstüne 350gb alan kalır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Merak ettiğiniz oyunlara burdan bakım 3050 için fpsnin %40ını düşün.
Valorant gibi oyunlarda %20 fps düşün genel olarak işlemci ağırlıklı olduğu için çok fark etmez.

Aynen öyle siz takmışsınız 1 TB'a :D 512 GB hayli hayli yeter de artar. İllaki yetmiyor diyorsan ileride eklersin olur biter. Ben 120 GB SSD kullanıyorum LoL Valorant CS2 Minecraft var hala da 20 GB yer var.

Mersin'de bulamazsınız hocam elden. Belki sahibinden ile Param Güvende var ama riskli. Siz en iyisi arkadaşın attığı PC'yi alın ileride 1 yıl upgrade yapmasanız da olur 512 GB SSD Minecraft vs 2 ve Valorant için hayli hayli yeter üstüne 350GB alan kalır.
Merak ettiğiniz oyunlara buradan bakım 3050 için FPS'nin %40'ını düşün.

Valorant gibi oyunlarda %20 FPS düşün genel olarak işlemci ağırlıklı olduğu için çok fark etmez.

Hocam peki RTX 3050+ Ryzen 5 5500 FPS nasıl olur böyle bir video var mı?

Aynen öyle siz takmışsınız 1 TB'a :D 512 GB hayli hayli yeter de artar. İllaki yetmiyor diyorsan ileride eklersin olur biter. Ben 120 GB SSD kullanıyorum LoL Valorant CS2 Minecraft var hala da 20 GB yer var.

512 GB yeter de artar diyorsunuz yani.

Hocam peki GTA 5 gibi oyunlar araya girince 512 GB yeter mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı