200-300 TL Arası Mouse Önerisi

OzanYasin

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar yaklaşık 200-300 TL'lik bir mouse bütçem var ve arada kaldığım 3 tane mouse var. Hem bu saydıklarımın arasında ki tavsiyelerinizi hem de bu bütçe arasında sizin bildiğiniz mouseları merak ediyorum. Yaklaşık 2 haftadır araştırma içerisindeyim ancak karar veremedim paramı boşu boşuna harcamak istemiyorum verdiğim paraya değsin istiyorum, onun için bu konuyu açtım.

Mouseları belirtmeden önce bilmeniz gereken bir detay, daha çok CS:GO gibi FPS ve moba oyunları ile daha çok vakit geçiriyorum ama sadece bu tür oyunlar oynamıyorum, sadece en çok oynadığım iki tür bu ve ona göre bir mouse seçimi yapmaktayım:

• Asus Strix Claw
asus_strix_claw.jpg

• Asus Gladius
asus gladius.jpg

• Steelseries Rival
SteelSeries-Rival-Optical-Mouse-for-Gamers473a153b.jpg

Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin gibi bende araştırdım. En çok önerilenler SteelSeries Rival ve Razer DeathAdder. Bence bu ikisi arasında tercih yapın.
Ben Razer DeathAdder Chroma'da büyük ölçüde karar kıldım.
Diğer bir opsiyonum ise "Razer Mamba Tournament Edition"

Son düzenleme:
Kesinlikle SS Rival G502,G402,Razer DeathAdder,Razer Taipan modellerinede bakabilirsiniz

Kesinlikle Razer DeathAdder öneriyorum.

Sizin gibi bende araştırdım. En çok önerilenler SteelSeries Rival ve Razer DeathAdder. Bence bu ikisi arasında tercih yapın
Ben Razer DeathAdder Chroma'da büyük ölçüde karar kıldım.
Diğer bir opsiyonum ise "Razer Mamba Tournament Edition"

Üçünüzün dediği gibide bende bu gidişle Razer DeathAdder Chroma alacağım. Razer bu konuda zaten çok güvenilir ve kaliteli bir marka ancak olumsuz yorumlarda almadım değil bu güne kadar. Tavsiyelerinize uyacağım.

Onun yanında mouse pad'e de ihtiyacım olacak. Görünüm açısından Razer DeathAdder Chroma ile uyumlu, plastik ya da control kumaş bir mouse pad arıyorum. Konusu açılmışken bu konuda da yardımcı olabilirsiniz.

Açıkçası mouse pad konusunda ne Razer ne Logitech. Ben Thermaltake'in oyuncu ürünlerini beğenmesemde. Bu mouse padini arkadaş önerisi üzerine aldım ve bırakamıyorum. TT eSPORTS CONKOR PROFESYONEL CONTROL EDITION OYUNCU MOUSE PEDİ Elimin sürekli üstünde durması yüzünden bu bol işlenmiş, kalın ve yumuşak dokusu ve fareyi kontrol ederken stabil hareketler yapmamı sağlayan yapısından hoşlanıyorum. Razer ve logitech'in speed ismiyle tabir ettiği ürünler kontrolde stabil değil ve dokusu beni rahatsız ediyor.

Şahsen ben Razer Goliathus Large Speed seçtim. Pad için bütçeniz ne kadar ?
Açıkçası mouse pad konusunda ne Razer ne Logitech. Ben Thermaltake'in oyuncu ürünlerini beğenmesemde. Bu mouse padini arkadaş önerisi üzerine aldım ve bırakamıyorum. TT eSPORTS CONKOR PROFESYONEL CONTROL EDITION OYUNCU MOUSE PEDİ Elimin sürekli üstünde durması yüzünden bu bol işlenmiş, kalın ve yumuşak dokusu ve fareyi kontrol ederken stabil hareketler yapmamı sağlayan yapısından hoşlanıyorum. Razer ve logitech'in speed ismiyle tabir ettiği ürünler kontrolde stabil değil ve dokusu beni rahatsız ediyor.
Mouse pad için 50-60 TL'lik bir bütçem var ancak razer mousun yanına farklı bir marka mouse pad almak istemiyorum. Görsel anlamda uyumu da kalitesi kadar benim için önemli. Onun için Razer mouse padlerde ya da uyumlu diyebileceğiniz bu bütçe aralığında mouse pad tavsiyelerinizi bekliyorum.

Razer Goliathus Large olarak düşününce biraz bütçenizi aşıyor. Razer Sphex daha hesaplı.
Steelseries QcK da düşünebilirsiniz pad olarak.
Razer ,Logitech, Steelseries QcK ürünlerinden görüntü olarak hoşunuza giden ve bütçenize uygun olanı seçin derim.

daha çok CS:GO gibi FPS ve moba oyunları ile daha çok vakit geçiriyorum ama sadece bu tür oyunlar oynamıyorum, sadece en çok oynadığım iki tür bu
O zaman G502 tam size göre (y)

• Razer DA'da duyduğunuz gibi yazılımı yüzünden çift tıklama sorunu var, ayrıca (yanlış hatırlamıyorsam) sadece 2-4 ayarlanabilir tuşu var. MOBA ve diğer oyunlarla da vakit geçirdiğiniz için bu mouse'u tercih etmeyin bence. Ve mouse bana çok uzun ve büyük geliyor.
  • SteelSeries Rival'i kullanmadığım halde kullanan tanıdıklarım var, ergonomisine kimisi alıştı, kimisi alışamadı. MOBA oyunları kafamda tutarak söylüyorum, fazla tuş yok. Ve tutma yerlerindeki ter önleyici dokular çok çabuk soyuluyor.
  • G502'de hem fazla ayarlanabilir tuş var, hem sensörü iyi (200-12.000 DPI, PixArt PMW3366), hem de malzemesi kaliteli. Bence bir göz atın derim (y)
  • Eğer bütçeniz yeterli gelmezse G402'ye de bakabilirsiniz :)
  • Eğer Claw Grip şeklinde tutulan, veya küçük bir mouse arıyorsanız, teknik açıdan G502 ile aynı olan fakat sadece şekli değişik olan G303'e de bakın derim.
  • Mousepad olarak ise SteelSeries QcK modellerine bakın diğerleriyle uğraşmayın derim.
Hayırlı olsun (y)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı