200 TL Sistem Upgrade tavsiyesi

Bütçe
200

ihsans?

Decapat
Arkadaşlar malum her şey çok pahalandı. Bilgisayarımın eksikleri anakart, işlemci ve RAM. Sizlerden de her biri maksimum 200 TL olmak üzere ekipman tavsiyesi istiyorum. Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Screenshot_3.png
Screenshot_4.png

Sistemin en zayıf parçası işlemçi tabi onun değişmesi için anakartın da değişmesi lazım.Yani tavsiyem anakart+işlemciyi yükseltmen.Bütçeyi biraz aşabilir galiba ama 4. nesil i5 alırsan ileride ekran kartını da yükseltebilirsin.

Sistemde ki anakart ve işlemciyi satıp 4.nesil i5'li sistem kurmak mantıklı. Tabii ki yanına RAM takviyeside gerekli. Eğer istersende elindeki bütün sistemi satıp 2.el almak şartıyla 6. veya 7. nesil sistemlere geçebilirsin.

Sistemin en zayıf parçası işlemçi tabii onun değişmesi için anakartın da değişmesi lazım. Yani tavsiyem anakart+işlemciyi yükseltmen. Bütçeyi biraz aşabilir galiba ama 4. nesil i5 alırsan ileride ekran kartını da yükseltebilirsin.

4.nesil işlemci olarak ne önerirsin anakart ile beraber. Bütçe şu anlık önemli değil, sen sadece bu sisteme ne gibi işlemci gider ve anakart gider yardımcı olur musun?

Yazılabilecek en iyi şeyi bir yukarıdaki cümlede yazmış arkadaş. Mevcut işlemciyi satıp üstüne ekleyip 4GB RAM ve 2.Nesil i5 alın. Böylelikle 750ti'yi tam kapasite besleyebilecek, sistem de rahatlayacaktır.

Yazılabilecek en iyi şeyi bir yukarıdaki cümlede yazmış arkadaş. Mevcut işlemciyi satıp üstüne ekleyip 4 GB RAM ve 2.Nesil i5 alın. Böylelikle 750 Ti'yi tam kapasite besleyebilecek, sistem de rahatlayacaktır.

Bilgisayarla alakalı hiçbir şey bilmiyorum. Nesil diyosunuz ama gerçekten ne demek onu bilmiyorum. Sizden istediğim sadece bu bilgisayara 4. nesil bir işlemci önerin. Ama lütfen tam adıyla önerin çünkü bulamıyorum :/

Bilgisayarla alakalı hiçbir şey bilmiyorum. Nesil diyosunuz ama gerçekten ne demek onu bilmiyorum. Sizden istediğim sadece bu bilgisayara 4. nesil bir işlemci önerin. Ama lütfen tam adıyla önerin çünkü bulamıyorum :/
4.Nesil desteklemiyor 2.Nesil destekliyor. Yukarıda arkadaşın önerdiği i5-2500 gayet iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı