2000-2500 TL Grafik/Yazılım/Oyun Amaçlı Sistem Tavsiyesi

şimdi şöyle bir durum var,ben v3.5 alacaktım,bu fiyat bandında en uygun ordan alınca oluyor ancak şık an stokta yok,gelecek sanırım ama o zamana kadar araştırma amaçlı bakınıyordum

senin sistem yanlış anlama iyi ama benim için eksiklerini sayayım:
anakart yetersiz,470tlye pro vah plus var onu tercih ederim,4 ram slotu ve ekran kartı koruyucusu var
ram 16gb lazım
ssd sx8200 daha iyi çünkü 3000mb ye 35000mb daha iyi 320 tiye filan var o da
kasa: eh, tercihim corsair carbide spec delta rgb olacaktır, o da bir 200tl fark koyuyor araya

öyle işte,bunlar için ekran kartını 570 yapabilirim,ki bu bana koymaz; 570 yeterli benim için
ancak hala v3.5 daha avanytajlı
sanırım bekleyeceğim...daha iyi bir sistemin yoksa
Sırf Rami 16 yapacağım SSD yi daha hızlı alacağım diye rx590 dan vazgeçip rx570 e düşmek akıl kârı bir iş değil. Ssd 2 kat daha hizlaninca ne olacak uçacak mısın zaten piyasadaki işlemcilerden 2 kat hızlı bir SSD seçtim. Anakartı dediğini Alman doğru olabilir fiyat farkı az. Rami ileride 16 yapabilirsin ama ileri de ekran kartını öyle kolayca yükseltemezsin eğer ben dedigim gibi yapacağım diyorsan ileride pişman olursun haberin olsun. Sistem dizerken ana parçalara çevre birimlerinden daha çok önem verilmelidir ki ileride üzmesin.

Sırf Rami 16 yapacağım SSD yi daha hızlı alacağım diye rx590 dan vazgeçip rx570 e düşmek akıl kârı bir iş değil. Ssd 2 kat daha hizlaninca ne olacak uçacak mısın zaten piyasadaki işlemcilerden 2 kat hızlı bir SSD seçtim. Anakartı dediğini Alman doğru olabilir fiyat farkı az. Rami ileride 16 yapabilirsin ama ileri de ekran kartını öyle kolayca yükseltemezsin eğer ben dedigim gibi yapacağım diyorsan ileride pişman olursun haberin olsun. Sistem dizerken ana parçalara çevre birimlerinden daha çok önem verilmelidir ki ileride üzmesin.
kasa da önemli

hem benim için 570 ile 590 arasındaki fark çok gerekli değil
ondan dolayı
ram de yükseltmem,aldım mı bir fiyattan alacam,sonra ekleme filan yapacağıma direk alırım
ssd için 590ı 570 yapmıyorum;ram,kasa ve anakart için yapıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı