2000TL Bütçeye Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

• Konuyu başlatan Dylan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B
D

Dylan

Ziyaretçi
Herkese merhabalar. Son günlerde 15" Retina'ma arkadaş yeni bir dizüstü arayışına girdim. Nedeni ise Retina'ma kıyamamam. Tüm programları deneyebileceğim "tuğla gibi" bir bilgisayar gerekiyor bana! Ama ne yazık ki bütçem sıkıntılı; en fazla 2000TL. Herkes gibi benim de kriterlerim var; video "encode" yapacağımdan dört çekirdekli Haswell i7. Grafik konusunda da en az bir GT740M olmalı. Ayrıca içinde Windows gelmeli, Windows'a ayrı bir 500TL vermeyi planlamıyorum. En önemliai bir oyuncu bilgisayarı olmamalı. Görünüşlerinin "absürd"lüğü bir yana "oyuncu" ibaresine takılı kalırım, ben bir oyuncu değilim. Hiçbir zaman da olmayacağım! Bu yüzden gönül rahatlığıyla hiçbir zaman kullananmam. Bu kriterlerim ile bir sonuca ulaşmadım da değil. Lenovo Z510! Bulduğum spektifikasyon ise; i7 4702MQ, 8GB RAM, GT740M, ve de her 2500TL bandı aşağısı bilgisayar 1366*768 çözünürlük. Çözünürlüğe takıldım, Retina sonrası oyuncak kalacaktır. Bu bütçeye daha iyi bir bilgisayar bulabilir miyim? Yoksa kabullenmeli miyim? Önerileriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gösterdiğiniz cihaz neredeyse tüm kriterlerimin dışında. Bu cihaz bir oyuncu bilgisayarı; şık değil, kaba ve komik duruyor. Ayrıca i7 de değil, ben oyun odaklı kullanmayacağım. Render odaklı kullanacağım.

- Güncelleme -

Güncellediğiniz bağlantıdaki cihaz benim bahsettiğim Lenovo Z510. Tavsiye eder misiniz? Kullananı var mı Technopat ailesi içersinde?

Önerdiğiniz cihaz kriterlerim arasında. Fiyatı bütçemi aşıyor, belki biraz zorlarsam... Yalnız Asus'un bayıcı tasarımlarından gına geldi gibi. Her gün bakmak zorunda olduğum VivoBook'un çirkin panellerinden sıkıldım. Sanırsam gönderdiğiniz örnek de o tasarım çizgisinde.

Malesef öyle fakat içerik olarak fiyatını karşılayan bir model tek eksiği ssd diyebilirim. Retinanız sizi biraz daha idare edebilir diye düşünüyorum fakat retinadan 1366*768 e geçmek rahatsız edecektir. Çözünürlük az olunca malum programlar ekranda daha çok yer kaplıyor ben kendim 4 yıldır bu çözünürlükteyim artik pek hoşuma gitmiyor. Sony Vaio lara bakmanizi önerebilirim ama z510 dan uygun fiyata bulamazsınız cozunurlukleri aynı malesef 2bine butun modellerin.

Büyük bir ihtimalle Retina sonrası komik görünecektir. Vaio düşünmüyorum, sonuçta bitmiş bir seri. Anlaşılan ya 2.500TL gibi bir bütçe yaratacağım, ya da Z510...

Bütçemi en fazla 2300TL'ye çekebilirim. Bu bütçeye alınabilirtesi olan bilgisayarlar nelerdir?
- Güncelleme -
Biraz daha beklemeyi seçtim. Param 2.900 civarına gelince ASUS N550JK-CN090H alacağım. Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler dostlar...

Vital'in tavsiyesiyle PCDepo.com'dan sigorta, çanta, ve de bir fare ile birlikte bir adet ASUS N550JK-CN090H sipariş etmiş bulunmaktayım. Vital'e beni ASUS N serisi ile tanıştırdığı için ne kadar teşekkür etsem azdır...

ASUS.png

Umarım memnun kalırsın dostum, başka sitelerden de fiyat araştırması yapmışsındır umarım. Gerçi çok fark etmiyor pcdepodaki fiyatlar başka yerde pek de ucuzu yok gibi. Umarım üründe bir sorunla karşılaşmazsın direk sıkıntısız bir ürüne sahip olursun. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı