2010 model Audi A4 B8 alınır mı?

CPuth

Centipat
Daha fazla  
Selamlar 280-350 bin arası bir bütçem var. B8 kasa 150-230 bin km arası bir B8 Audi A4 (pert olmayan) bir araç sizce alınır mı, alınırsa masrafları ne olur ne gibi kronik sorunları var açıklayabilecek varsa sevinirim.
Düşündüğüm motorlar,
2.0 tfsi
2.0tfsi quattro
2.0 tdi
Aracın iç kozmetiği çok umurumda değil bana 50 bin tlden fazla masraf çıkarmasın yeter mekaniği.
EDIT: şu anda b9.5 bir audi a4 sahibiyim bu aracı eşime almak istiyorum otomatik olması gerek.

Selamlar 280-350 bin arası bir bütçem var. B8 kasa 150-230 bin km arası bir B8 Audi A4 (pert olmayan) bir araç sizce alınır mı, alınırsa masrafları ne olur ne gibi kronik sorunları var açıklayabilecek varsa sevinirim.
Düşündüğüm motorlar,
2.0 TF'si
2.0TF'si quattro
2.0 tdi
Aracın iç kozmetiği çok umurumda değil bana 50 bin TL'den fazla masraf çıkarmasın yeter mekaniği.
EDIT: Şu anda b9.5 bir Audi A4 sahibiyim bu aracı eşime almak istiyorum otomatik olması gerek.

B8 ama kaç model acaba?

Aracı bilmiyorum fakat şunu söyleyebilirim 150-230 bin km arası eski araç almanızı önermem bu paralara hele ki Audi masraf çıkartırsa üzer sizi.
Çıkaracağı masraf hakkında bir tahmininiz varmı 2.0 tdi motorların, 2021 Audinin periyodik bakımlarından ne kadar masraflı olabileceğini tahmin edebiliyorum ama 10 yaşında bir arabanın benim b9 kadar masraflı olacağını sanmıyorum ama bilgilide değilim bu konuda
B8 ama kaç model acaba?
2010-2012 arası ne olursa hocam :)

Şahsen çok sorun çıkarcağını sanmıyorum. Bir yakınım da vardı araç geçen sene sattı 4 sene bindi. Hiçbir arıza çıkartmadı. Aracın temiz bakılmış olmasına dikkat et.
bakım kaydı olmayan aracı almam zaten bir tane araç buldum şimdi 100 binde doğuşta motoru değişmiş şuan 200 binde araç yeni takılan motoru100 binde tüm servisleri doğuş kayıtlı alınabilir gibi duruyor ama korkutuyor açıkcası daha önce yüksek km arabaya binmedim hep sıfır alıyordum

Eski aracın dizel olmasını tavsiye etmem , masrafı daha ağır olur. Onun dışında araç temizse, bakımları aksatılmamışsa Tfsi olanını alabilirsiniz. Dediğim gibi araç temizse şehir içinde harap olmamışsa ve bakımları aksatılmamışsa korkulacak bir durum yok.

Eski aracın dizel olmasını tavsiye etmem , masrafı daha ağır olur. Onun dışında araç temizse, bakımları aksatılmamışsa Tfsi olanını alabilirsiniz. Dediğim gibi araç temizse şehir içinde harap olmamışsa ve bakımları aksatılmamışsa korkulacak bir durum yok.
Ben bu konuda bilgi sahibi değilim belki sizin bilginiz vardır, 1.8 tfsi motorlarda yağ yakma problemi varmış o yüzden değişmiş diyor araç sahibi motorun, baktım gerçekten böyle bir problem var hatta davalar açılmış. Değişen motorda aynı problem yoktur herhalde değil mi? veya eksperde yağ yakma böyle 200km dyno testiyle felan ölçülebilir mi adam arabayı istersen serviste yağ testine sokabilirsin felan dedi kıllandım güven vermeye çalışıyor gibi geldi

O bütçeyle eşinize küçük otomatik ve daha yeni model bir hatchback alabilirsiniz. 2010 model yüksek kilometreli araç almak biraz şans işi.

Ben bu konuda bilgi sahibi değilim belki sizin bilginiz vardır, 1.8 tfsi motorlarda yağ yakma problemi varmış o yüzden değişmiş diyor araç sahibi motorun, baktım gerçekten böyle bir problem var hatta davalar açılmış. Değişen motorda aynı problem yoktur herhalde değil mi? veya eksperde yağ yakma böyle 200km dyno testiyle felan ölçülebilir mi adam arabayı istersen serviste yağ testine sokabilirsin felan dedi kıllandım güven vermeye çalışıyor gibi geldi
Takılan motorda aynısı olduğu için tamamen şans işi , belki sorunlu motor takılmıştır belki sorunsuz motor takılmıştır. Fakat yeni her zaman yenidir.

Geri
Yukarı