OpenCore 2012 mid retina Catalina yüklenmiyor

kfelek

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Görüntü Operatörü
RAM
8
SSD veya HDD modeli
256ssd
İşlemci
i7
Sitede bulunan rehber ile Monterey yüklemeye çalışıyordum. Catalina işletim sistemi mevcuttu cihazda orijinalde. USB'ye yazdırdım ve yeniden başlat seçeneği çıktı. Alt tuşuna basılı tutarak yeniden başlattım fakat ekte bulunan ekran geldi.
Command r veya tekrar alt tuşu işe yaramıyor. Her seferinde burayı açıyor ve hiçbir şey yapamıyorum.

WhatsApp Görsel 2023-03-30 saat 15.53.10.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video yardımcı olabilir. Bu arada MacBook eskiymiş galiba, OpenCore Legacy Patcher gerekli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:

Bu video yardımcı olabilir. Bu arada MacBook eskiymiş galiba, OpenCore Legacy Patcher gerekli.

Aşağıda ki videoda ki kurulumu yapmaya çalışırken başıma bu geldi. Sistemimin desteğini sitelerinden kontrol ettim, uyuşuyordu. bu arada çıkan komutlarda 'exit' yazarak sistemi normal şekilde başlatabiliyorum şuan fakat boot kısmına gelip 'Monterey' bootunu seçemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin sistmein resmi olarak Montery desteği yok.
OpenCore Legacy Patcher ile hallediliyor ama hocam? Olmuyor mu? @claus
OCLP ile ne şekilde deniyorsun tam olarak ?
Evet kendisinde ki orijinal desteği, Catalina sürümü. Sorun çözüldü bu arada; şöyle ki çokta anlamamakla beraber önce ki sahibi sanırım başka bir efi yada boot kurduğu için sistem beni oraya atıyordu ve Option tuşu ile boot seçemiyordum. Her seferinde o ''grub'' yazan bilmediğim boota ''exit'' yazıp düzgün şekilde Catalina'yı başlatmakla yetiniyordum. Sonrasında kurcalarken ''Disk Utility'' kısmından bu mac'i 'xxx sürümü ile yeniden' başlat kısmına ulaştım.Bu arada Mac kullanmaktan falan fazla anlamıyorum. O şekilde yeniden başlatınca sistem açılırken direkt apple logosu vermeye başladı ve bende bi şekilde kendimi Option bölümüne atıp sistemi Ventura'ya yükselttim. Şuan Ventura'dan yazıyorum, sanki ram yetersiz gibi geldi stok 8gb takılı halen biraz şişmeler takılmalar sallanmalar sullanmalar var ama şikayetçi değilim düzgünce çalışıyor gibi. Tek şikayet edeceğim şey belli başlı servislerin çalışmaması mesela mesajlarım ve takvimim veya buna benzer bi kaç tane uygulamam hata veriyor açılmıyor sapıttırıyor. Çözümü bilen yardımcı olmak isteyen ustalarıma açığım, ilginiz için teşekkürler.

Geri
Yukarı