2014 üzeri 1.4 TSI Leon hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Meflgt

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller, yıllardır pederin AE101 Corolla'sını sürüyorum sonunda kendi arabamı almaya niyetlendim. Gözüme kestirdiğim birkaç model var, en çok içime sinen 1.4 TSI Leon FR MK3 çok övende var, çok gömende 93 AE101'den sonra konfor ve TRIM sesi bana dert olmaz.

Sadece Japon sorunsuzluğunu arar mıyım, yolda kalır mıyım? Performans diyecek laf yok fakat bakımlarını aksatmadığım halde beni yolda koyar mı?

Japon her yerde Japon hocam hele Toyota coralla zaten ayrı bir sorunsuzluk abidesi yağını suyunu eksik etmezsen hiç sorun çıkartmıyor. Ama TSI motorlar da yılların motoru çok sorunlu olsaydı şimdiye kadar aman uzak durunları çok duyardık. Mesela benim en çok ama uzak durun lafını duyduğum motor 1.4 hdi.

Herkese iyi Sosyaller, yıllardır pederin AE101 Corolla'sını sürüyorum sonunda kendi arabamı almaya niyetlendim. Gözüme kestirdiğim birkaç model var, en çok içime sinen 1.4 TSI Leon FR MK3 çok övende var, çok gömende 93 AE101'den sonra konfor ve TRIM sesi bana dert olmaz.

Sadece Japon sorunsuzluğunu arar mıyım, yolda kalır mıyım? Performans diyecek laf yok fakat bakımlarını aksatmadığım halde beni yolda koyar mı?

1.4 TSI motorlu bir araca 9 yıldır biniyoruz, bugüne kadar hiç sorun çıkarmadı. Sadece bir kez ufak bir sorun yaşamıştık o da motorla alakalı değildi. Yeni açılan bir benzinlikten yakıt aldık ve motor tekledi (kötü yakıt yüzünden motor kötü ateşleme yaptı ve bujileri değiştirmemiz gerekti). Bakımlarını aksatmadığın sürece üzmeyecek bir motor. Genelde bu arabayı trafikte yarış arabası gibi süren çok var. Temiz, zorlanmamış olan bir örneğini bulmaya özen göster. Toyota kadar sağlam mı dersen bakımlarına özen gösterilmişse evet derim. Fakat Toyota'nın aksine biraz daha özen isteyen motorlardır. Bazı şeylere özen gösterdiğin sürece üzmez.

1.4 TSI motorlu bir araca 9 yıldır biniyoruz, bugüne kadar hiç sorun çıkarmadı. Sadece bir kez ufak bir sorun yaşamıştık o da motorla alakalı değildi. Yeni açılan bir benzinlikten yakıt aldık ve motor tekledi (kötü yakıt yüzünden motor kötü ateşleme yaptı ve bujileri değiştirmemiz gerekti). Bakımlarını aksatmadığın sürece üzmeyecek bir motor. Genelde bu arabayı trafikte yarış arabası gibi süren çok var. Temiz, zorlanmamış olan bir örneğini bulmaya özen göster. Toyota kadar sağlam mı dersen bakımlarına özen gösterilmişse evet derim. Fakat Toyota'nın aksine biraz daha özen isteyen motorlardır. Bazı şeylere özen gösterdiğin sürece üzmez.

Hocam bende gazlamayı seviyorum fakat asla serseri gibi değil bilinçli şekilde ve asla motor ısınmadan hareket etmem işim acilse de ısınana kadar 3 bin deviri geçmem bakım düzenli yaptırırım aklımda olan motor kombinasyonu 1.4 TSI 140'lık + manuel.

Hocam bende gazlamayı seviyorum fakat asla serseri gibi değil bilinçli şekilde ve asla motor ısınmadan hareket etmem işim acilse de ısınana kadar 3 bin deviri geçmem bakım düzenli yaptırırım aklımda olan motor kombinasyonu 1.4 TSI 140'lık + manuel.

Bahsettiğin gibi kullanırsan Seni üzmeyecek bir araba. Şimdiden hayırlı olsun. Umarım temiz, iyi bakılmış bir örneğini bulursun ve alırsın

Geri
Yukarı