2016 donanımları, 2017'de aktif olarak kullanılır mı?

Mehmet Ali Kaba

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar maalesef bu sene benim PC toplama işi yattı ve para biriktirerek seneye PC toplamayı düşünüyorum. Sorum şu bu toplayacağım PC'deki bileşenler seneye yani 2017 ortalarına kadar piyasa da kalır mı? Kalırsa da fiyatlar düşer mi artar mı? Ben parçaların fotoğraflarını atacağım. Herkesin yorumunu bekliyorum. İlginiz için teşekkürler :)
image.png
image.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ultra ayarda oynama takıntısı yoksa 3-4 sene rahat yeter.

Hocam eğer aceleniz yoksa RX 470 ekran kartı çok güzel olacağa benziyor onu tavsiye ederim. Fiyat olarak hemen hemen aynı civarda olacaktır.

Sana kendimden örnek vereyim 2014' ün son çeyreğinde pc toplama başladım. 2015' in ilk çeyreğinde bitirdim. Toplamda 6 ay kadar bir süre içerisinde bilgisayarı hazır hale getirdim. Aldığım bileşenler şuan fazlasıyla beni tatmin ediyor. Benim aldığım fiyatların hep üstüne koydu örneğin işlemciyi 800 TL' ye almıştım şuan ki fiyatı 1.300 TL. O fiyata alan olur mu bilemeyiz ama dolar kuruna bağlı olarak fiyatlar değişecektir. İstediğin donanımlar birkaç sene daha piyasada kalır.

Daha geçen ay 10 yaşındaki arkadaşıma Q6600 sistem topladık. Monitör dahil toplam set 275TL tuttu. Ekran kartı da HD 4650. Q6600 ile HD 4650 hala canavar gibi MC oynatıyor :D

Edit: Tam sistem özellikleri:

Q6600 Stock hızında 80 TL
G31M ES2L 60 TL
2*2 4GB DDR2 90 TL
160GB HDD 0 TL
HD 4650 0 TL
350W PSU 0 TL
Eski Exper kasa 0 TL
1280*1024 monitör 0 TL
Logitech Z120 hoparlör 45 TL
Klavye Fare 0TL

Son düzenleme:
Ultra ayarda oynama takıntısı yoksa 3-4 sene rahat yeter.
ilgin için şimdiden teşekkür ediyorum sen yanlış anlamışsın sanırım... Ben bu sene toplayamayacağım için seneye toplayacağım pc yi 2017 nin mayısı gibi yani o zamana kadar bu parçalar piyasada kalır mı diye sormuştum... Herkes kalır diyor içimi rahatlattılar :D

Hocam eğer aceleniz yoksa RX 470 ekran kartı çok güzel olacağa benziyor onu tavsiye ederim. Fiyat olarak hemen hemen aynı civarda olacaktır.
dediğiniz ekran kartı herhalde seneye kadar çıkar... Çıktığında bakarım... İlgin için teşekkür ederim :)

Daha geçen ay 10 yaşındaki arkadaşıma Q6600 sistem topladık. Monitör dahil toplam set 275TL tuttu. Ekran kartı da HD 4650. Q6600 ile HD 4650 hala canavar gibi MC oynatıyor :D

Edit: Tam sistem özellikleri:

Q6600 Stock hızında 80 TL
G31M ES2L 60 TL
2*2 4GB DDR2 90 TL
160GB HDD 0 TL
HD 4650 0 TL
350W PSU 0 TL
Eski Exper kasa 0 TL
1280*1024 monitör 0 TL
Logitech Z120 hoparlör 45 TL
Klavye Fare 0TL
Klavye fare 0 tl iyiymiş :DDDD

i
Sana kendimden örnek vereyim 2014' ün son çeyreğinde pc toplama başladım. 2015' in ilk çeyreğinde bitirdim. Toplamda 6 ay kadar bir süre içerisinde bilgisayarı hazır hale getirdim. Aldığım bileşenler şuan fazlasıyla beni tatmin ediyor. Benim aldığım fiyatların hep üstüne koydu örneğin işlemciyi 800 TL' ye almıştım şuan ki fiyatı 1.300 TL. O fiyata alan olur mu bilemeyiz ama dolar kuruna bağlı olarak fiyatlar değişecektir. İstediğin donanımlar birkaç sene daha piyasada kalır.
İlgin için teşekkür ederim içimi rahatlattın :)

ilgin için şimdiden teşekkür ediyorum sen yanlış anlamışsın sanırım... Ben bu sene toplayamayacağım için seneye toplayacağım pc yi 2017 nin mayısı gibi yani o zamana kadar bu parçalar piyasada kalır mı diye sormuştum... Herkes kalır diyor içimi rahatlattılar :D

dediğiniz ekran kartı herhalde seneye kadar çıkar... Çıktığında bakarım... İlgin için teşekkür ederim :)

Klavye fare 0 tl iyiymiş :DDDD

i

İlgin için teşekkür ederim içimi rahatlattın :)
Çıktı hocam piyasaya 10 15 gün sonra gelir. Tabi siz bilirsiniz yine de beklemek istemiyorsanız tercih sizin fakat dediğim ekran kartı GTX 960'dan çok önde olacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı