2017 MacBook Pro alınır mı?

valkyrie00

Kilopat
Daha fazla  
Bir süredir YouTube, video montaj işleriyle uğraşıyorum. Elimdeki laptop ile işlerimi görüyorum ve gayet yeterli. Acer Nitro 5 1650 Ti'lı bir bilgisayara sahibim. Ancak MacBook'a geçmeyi düşünüyorum ve şu an kafamda MacBook Pro 2017 13 inç var. Sizce bu laptoptan bahsettiğim modele geçersem yaptığım işleri olumlu mu yoksa olumsuz mu etkiler? 2017 almak için çok mu geç? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Elinizdeki cihazin performansini bilmiyorum fakat cok da fark edecegini dusunmuyorum. Bir de hangi 2017 cihazi 13' touchbarsiz mi touchbarli mi 15' mi, i7'li mi? Bunlar cok degistirir isleri. Ama en buyuk fark tasinabilirlik olur muhtemelen.

Elinizdeki cihazin performansini bilmiyorum fakat cok da fark edecegini dusunmuyorum. Bir de hangi 2017 cihazi 13' touchbarsiz mi touchbarli mi 15' mi, i7'li mi? Bunlar cok degistirir isleri. Ama en buyuk fark tasinabilirlik olur muhtemelen.

Aklımda bir tane var: 13 touchbarlı, i5 500GB depolama. Yanında mausda var. Sizce bu cihaz alınır mı ne kadar eder ?

Aklımda bir tane var: 13 touchbarlı, i5 500GB depolama. Yanında fareda var. Sizce bu cihaz alınır mı? Ne kadar eder?

Hocam o nesil inanilmaz isiniyor ve klavyesi cok kotu haberiniz olsun. Sahsen ben M1 Air'in 16-17 bin oldugu yerde eski cihazlara yarisini bile vermem ama maalesef oyle olmuyor. 8 ustunu bence hak etmez kendim 2019 Pro cihazimi satinca kutlama yapmistim. Butceniz el verirse M1 Air yoksa bence kendi laptopunuzda kalin.

Hocam o nesil inanilmaz isiniyor ve klavyesi cok kotu haberiniz olsun. Sahsen ben M1 Air'in 16-17 bin oldugu yerde eski cihazlara yarisini bile vermem ama maalesef oyle olmuyor. 8 ustunu bence hak etmez kendim 2019 Pro cihazimi satinca kutlama yapmistim. Butceniz el verirse M1 Air yoksa bence kendi laptopunuzda kalin.
sahibindened 12-13 civarına gidiyor ama çok mu pahalı bu fiyat o cihazlar için.

En düşük M1 Air bakın derim. Şirkette 8 yıldır MacBook kullanıyoruz(60+ aktif kullanan var şu an ve yönetimi bende) ve her konfigürasyonu deneyimledim. Intel kesinlikle alınmaz. Aşırı ısınıyor ve sesli.

En düşük M1 Air bakın derim. Şirkette 8 yıldır MacBook kullanıyoruz(60+ aktif kullanan var şu an ve yönetimi bende) ve her konfigürasyonu deneyimledim. Intel kesinlikle alınmaz. Aşırı ısınıyor ve sesli.
Yok cope atmak gibi bir şey bence parayi. Apple olmasa ayni performansta bir cihazin yuzune bakan olmazdi. Biraz daha zorlayip M1 Air 2.ellere bakin 13-14'e vardir bence 0 cihaz 16'lara satiliyor cunku indirimlerle.
o fiyatlara çıkamam ama peki hangi fiyata alınır cihaz. Yanında mausu'da var ve touchbarlı. Merak ettiğim bir konu daha var daha önce hiç mac kullanmadım. Bende gaming laptop var ve malum uzun ömrürlü değiller çok. Bu 6 yıllık cihazı ne kadar daha kullanırım sizce.

O fiyatlara çıkamam ama peki hangi fiyata alınır cihaz. Yanında Fareu'da var ve touchbarlı. Merak ettiğim bir konu daha var daha önce hiç Mac kullanmadım. Bende Gaming laptop var ve malum uzun ömrürlü değiller çok. Bu 6 yıllık cihazı ne kadar daha kullanırım sizce.

Dedigim gibi eski Intel MacBook'lara fiyat bicmek cok zor su an. Bence pek bir degerleri de yok 8 dedim mesela ama satan yoktur muhtemelen. Hiç Gaming laptop kullanmadim fikrim yok.

Kolay kolay bozulmuyorlar ama ısınma ve fan sesi sorunu ilk alındığından beri oluyor Intel olanlarda. Bu güne kadar sadece 3 tane 2015 modelin anakartı yandı ofiste. Uzun süre kullanırsınız ama Apple bir iki yıl içinde güncelleme vermeyi bırakacak. Bu arada 13” 2017(galiba 2016 da olabilir) var elimizde, ekranına dezenfektan döküldü. Ekran değişim ücreti cihazın ikinci el fiyatıyla aynı neredeyse.

2017 versiyonun işlemci çekirdek sayısı da düşük. Render performansı tatmin etmez. M1 olanlar Intel 12. Nesil ile kapışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı