2020 Dacia Duster'a Turbo Takılmalı mı?

Atmosferik araçta pek fazla performans vermez yazılım, turbolamak da çok zahmetli iş olur, ve duster için bu yapılabilir mi bilemem. En mantıklısı ya motoru ellememek ya da yeni bir araca geçmek.

Aracınızı satıp temiz bir 2021 turbolu Duster'a geçmeyi de düşünebilirsiniz. Ya da dediğiniz diğer modellere yönelebilirsiniz.

Ben de zamanında aracımın ufak bir sorununu kafaya takmıştım ve aracı değiştirdim. Keşke değiştirmeseydim dediğim çok oluyor.

Bence en mantıklı seçenek memnunsanız multimedyasını ve güzel bir ses sistemi taktırın, binin gitsin. Çünkü o fiyat bandında illaki bir istediğininiz olsa diğeri olmuyor. İleride maddi müsaitliğinize göre daha farklı şekilde değerlendirebilirsiniz.

Yazılım attırdığınız zamanda aracın motor ömründen yiyorsunuz aslında, yapan mühendislerin bazı şeyleri limitlemesinin sebebi aracın daha stabil ve belirlenen ömre ulaşabilmesi. Ayrıca turbosuz araçlarda yazılım öyle aman aman bir fark yaratmıyor, bildiğim kadarıyla zaten yazılım atarken aracın turbosunun basınç değerleriyle oynuyorlar, alınan güç artışı temelde bundan kaynaklanıyor. Kendi aracım da düz atmosferik bir araç, bende düşündüm yazılım attırmayı ama verdiğim parayla aldığım gücü kıyaslayınca vazgeçmiştim.

Yazılım attırdığınız zamanda aracın motor ömründen yiyorsunuz aslında, yapan mühendislerin bazı şeyleri limitlemesinin sebebi aracın daha stabil ve belirlenen ömre ulaşabilmesi. Ayrıca turbosuz araçlarda yazılım öyle aman aman bir fark yaratmıyor, bildiğim kadarıyla zaten yazılım atarken aracın turbosunun basınç değerleriyle oynuyorlar, alınan güç artışı temelde bundan kaynaklanıyor. Kendi aracım da düz atmosferik bir araç, bende düşündüm yazılım attırmayı ama verdiğim parayla aldığım gücü kıyaslayınca vazgeçmiştim.
Tam olarak ömrü yeniyor diyemeyiz, fabrika çıkışında araçların dünyanın her yerinde aynı performansı verebilmesi için belirli kriterlere göre yapılıyor yazılımları. Arabistan'ın çölünde çalışacak araba ile İngiltere'de çalışacak arabaya aynı yazılım yazılınca haliyle belirli yerlerden kısılmış oluyor. Düzgün yapılan yazılımın bir zararı yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı