2023 Ehliyet alma fiyatı ne kadar?

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  

Kayıt ücreti, sınav ücreti tüm her şey dahil 2023 ne kadar tutar, şimdi kayıt olsam ne kadar tutar?

Son düzenleyen: Moderatör:

Kayıt ücreti, sınav ücreti tüm her şey dahil 2023 ne kadar tutar, şimdi kayıt olsam ne kadar tutar?

Kurs ortalama 10.000TL olsa harç ile birlikte 14.000TL'yi bulabilir.

Şimdi kayıt olsam ne kadar tutar?

Sosyalde kurs sahibi veya çalışanı yoksa kimse sana bununla ilgili net bir bilgi veremez. Her kursun fiyat politikası farklı. Araba kalitesinden tut eğitmen kalitesine kadar hepsi fiyatı etkileyen bir faktör.
Sana zahmet yarın sana yakın bir kursu ara fiyat al.

Aslında kurs fiyatları MEB tarafından belirleniyor ama artık bu fiyatları takan da denetleyen de yok sanırım.

MEB tarafından belirlendiğini zannetmiyorum.
Vakti zamanında dershaneler içinde aynısını derlerdi ancak her kurs kendi fiyat politikasını uyguluyordu.

Aracı BMW veya Mercedes olan bir kursla aracı İ10 olan kursun kesinlikle aynı fiyatta olamayacağını hepimiz biliyoruz.

7000-8000 civarı bir şey olacağını düşünüyorum ben. Ehliyet harçlarıyla beraber 11-12 bin TL civarına gelir. Tabii kurstan kursa hafif farklılık gösterir ama ortalama alınırsa bence 7000-12000 arası değişir kurslar kalitesine göre.
MEB tarafından belirlendiğini zannetmiyorum.
Vakti zamanında dershaneler içinde aynısını derlerdi ancak her kurs kendi fiyat politikasını uyguluyordu.

Aracı BMW veya Mercedes olan bir kursla aracı İ10 olan kursun kesinlikle aynı fiyatta olamayacağını hepimiz biliyoruz.
Sürücü kurslarındaki en yüksek araç ya A3 ya A180'dir. Onlarda Türkiye'de 1000 tane kurs varsa en fazla 10 tanesinde vardır diğerleri Clio, i20, Corsa tarzı araçlarla sokar. Bazıları ise Tata İndica gibi araçlarla.

Geri
Yukarı