2023'te Bing'e geçilir mi?

therock89

Hectopat
Makaleler
1
Hem Google'da yanıltıcı, reklamlı sitelerin öne çıkması, hem de Bing'in AI desteği kullanmaya başlaması ile arama motoru olarak Bing'e mi geçsem diye düşünmeye başladım. Sizce doğru bir karar mı?

1 aydır kullanıyorum, Google'dan geçtim iyi ki geçtim diyorum. Arama önerileri harika, yanıltıcı aldatıcı site yok, Bing AI muhteşem çalışıyor. Google ile aradaki farkı net şekilde kapatmış, Google şu anda sadece kullanıcı beslemesi ile önde, benim için sıfır.

Ekleme: Ayrıca Bing AI bekleme listesi 3-4 gün içinde sonuçlanıyor, bana sıra gelmez demeyin listeye dahil olun. Yapay zekası oldukça hızlı ve akıcı. Firefox'da da çalıştırabilirsiniz, ek bir eklenti ile aktif hale geliyor.

Doğru sonuçlar çıkarttığını düşünüyorsan doğrudan geçebilirsin. Ben artık bir araştırma yaparken kaynak olarak doğrudan Chatgpt kullanıyorum.

Gayet hızlı ve sorunsuz çalışıyor, tasarımı biraz farklı gelebilir ama zamanla alışırsınız muhtemelen. Geçmenizi öneririm.

Ben çok eskiden aslında Bing kullanırdım. Çünkü arama motoru değiştirmeyi bilmezdim ve IE'de de varsayılan Bing'ti.

Kötü bir deneyimim olmadı yani. Bing sade ve güzeldi o zamanlar.
Şimdi de chat GPT ile güçlenmiş.

1679249088639.png

Çok akıllı.

Ben çok eskiden aslında Bing kullanırdım. Çünkü arama motoru değiştirmeyi bilmezdim ve IE'de de varsayılan Bing'Ti.

Kötü bir deneyimim olmadı yani. Bing sade ve güzeldi o zamanlar.
Şimdi de chat GPT ile güçlenmiş.
Bing hiçbir zaman çizgisini bozmadı ama doğruya doğru, bu senenin başlarına kadar Google inanılmaz bir fark atmıştı ve Bing'in adı sanı yoktu ortalıkta. Ancak en doğru hamleyi yapıp yapay zekayı entegre etti, üstüne de arama altyapısını yeniledi ve gerçekten alakalı sonuçlar çıkartmaya başladı. Güvenli arama filtresi de 10/10 çalışıyor.

Bing hiçbir zaman çizgisini bozmadı ama doğruya doğru, bu senenin başlarına kadar Google inanılmaz bir fark atmıştı ve Bing'in adı sanı yoktu ortalıkta. Ancak en doğru hamleyi yapıp yapay zekayı entegre etti, üstüne de arama altyapısını yeniledi ve gerçekten alakalı sonuçlar çıkartmaya başladı. Güvenli arama filtresi de 10/10 çalışıyor.
Google şirketin hamleleri her daim kendileri için karlı oldu ama son zamanlarda hiç doğru sonuçlar vermiyordu.

YouTube'da bile Halimiz Duman cover yazıyorum ve başkaları da şunu aradı, shorts falan filan hiç doğru düzgün videolar bile gelmiyordu.

Blok engelleyerek bu sorunu çözdüm ancak.

Geri
Yukarı