2024 devamsızlık affı gelir mi?

Evet arkadaşlar, sizce bu sene devamsızlık affı gelir mi? 9 özürsüz, 18 özürlü 27 gün devamsızlığım var. YKS'ye hazırlanıyorum, gerçekten okul çok boş ve verimsiz geçiyor. Matematik dışında neredeyse hiçbir ders işlenmiyor. Müdür yardımcısı da 1 gün okula gitmesem yok yazıyor. Devamsızlık hakkım da dolmak üzere. Sizce ne yapmalıyım? Af çıkar mı, tavsiyeleriniz neler?
Bence gelir, bu sene diğer senelere göre daha fazla son sınıf öğrencisi olduğu için ihtimalle bakan son ana kadar bekliyodur

Bakan bir okula ziyarete gittiğinde bir öğrenci "devamsızlık affı gelecek mi" diye soruyor. Bakan da okulumuzdaki eğitim yeterli bu yüzden okula gelin vs gibisinden şeyler söylüyor ama kesin olarak af gelmez demiyor. Konuşmasına göre gelmeyecek gibi ama ortada kesin bir şey yok. Tahminim gelse bile mayıs son haftalarına doğru gelir. Tabii yine de riske atmamak lazım.

Hocam yoklama almayan okullar biliyorum, duyuyorum. Benim mevcut okulum şu anda almakta fakat bence af gelecektir. Yoksa bu okullara da tolerans tanınmazdı diye düşünmekteyim. Ama benimki tabii ki düşünce kendi geleceğinizi insanların fikirleri üstüne inşa etmeyin zira yarın sınıfta kalırsanız forumdakilerin ne dediğinin hiçbir önemi olmayacak.

Evet arkadaşlar, sizce bu sene devamsızlık affı gelir mi? 9 özürsüz, 18 özürlü 27 gün devamsızlığım var. YKS'ye hazırlanıyorum, gerçekten okul çok boş ve verimsiz geçiyor. Matematik dışında neredeyse hiçbir ders işlenmiyor. Müdür yardımcısı da 1 gün okula gitmesem yok yazıyor. Devamsızlık hakkım da dolmak üzere. Sizce ne yapmalıyım? Af çıkar mı, tavsiyeleriniz neler?

Çok değişik bir tutum sergiliyor bir gün çıkarıyoruz diyor 2 gün sonra yok diyor sen en iyisi git okuluna.

12. sınıfların sınavını öne çekerlerse ve mayıs ortası gibi tüm yazılı işleri biterse belki mayısın son 2 haftası salarlar. Haziran zaten boş. Onun dışında af geleceğini sanmam.

Zaten soru çöz ders çalış diye konular erkenden bitip boş bırakıyorlar.

O sırada sınıfın yarısı bağırarak sohbet ediyor, kimisi ayakta geziyor. Ders çalışırsan filozof mu olucan bizi şu an eledin falan konuşuyorlar. Ben de diyorum sizi sene başında elemiştim, rakibim yok falan diye. Oradan laf atışması şeklinde ders bitiyor.

Zaten soru çöz ders çalış diye konular erkenden bitip boş bırakıyorlar.

Hocam düşük puanlı Anadolu lisesinde okuyorum. Biri telefon oynuyor bir grup tahtanın önünde güreşiyor arkada top oynuyolar. Test kitabı çıkarıyorum başımıza okuyup filozofmu olucan diyorlar o yüzden pek mümkün değil okulda oturup ders çalışmam.

12. sınıfların sınavını öne çekerlerse ve mayıs ortası gibi tüm yazılı işleri biterse belki mayıs'ın son 2 haftası salarlar. Haziran zaten boş. Onun dışında af geleceğini sanmam.

Maalesef hocam o işte yattı. Artık sınav takvimlerini MEB hazırladığı için YKS'ye tam 1 hafta kala sınavlar bitmiş oluyor.

Geri
Yukarı