2024'te alınabilecek en F/P ekran kartı hangisi?

Gılgamış

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle. Bu yaz bir sistem toplamayı düşünüyorum ve bütçem 30k civarı. Almayı düşündüğüm işlemci 5600 veya 5600X ikisinden birini seçeceğim. Bilginiz varsa sebepleriyle birlikte hangisini hangi ekran kartıyla birlikte seçmem gerektiğini söylerseniz çok mutlu olurum. Ekran kartına yaklaşık bir 15k civarı bütçe ayırmayı planlıyorum tabii bu biraz daha aşağı veya yukarı olabilir örneğin 17k ya da çıkabilirim. Birazcık araştırdım, araştırmadan önce de aklımda 3060 ve 4060 vardı, fakat arasında net bir inceleme yapan birini görmedim. Bu yüzden sizden yardım almaya karar verdim. Sizin önerdiğiniz başka ekran kartlarına tabii ki açığım. Eskiden ilgimin ve bilgimin olduğu konulardı yani az buçuk bir şeyler biliyorum fakat çok uzun zamandır 3000 serisi ile birlikte ne yalan söyleyeyim çok araştırmadım. Genellikle LoL oynuyorum. Tabii ki başka oyunlarda oynuyorum fakat oynadığım oyunlarda geçirdiğim vakti yüzdesel olarak belirtmem gerekirse %70 civarı LoL de geçiyor vaktim.
Sizin güzel önerilerinize açığım :).

Bundan 5 dakika sonra bile ideal parçaları değişebilir. Yazın ürünlerin fiyatları, indirimleri, kampanyaları bilmeden kimse bir şeye karar veremez. Lakin 2024 yılında 30k bütçe ile R5 5600'lü bir sistem toplamak büyük saçmalık olur. O bütçenin hakkı en azından R5 7500F+4060ti veya R5 7500F+RX 7700XT'dir.

İkinci el 6900 XT'ler baya F/P bence.
Hocam 2. el almayı tercih etmiyorum ya.

Bundan 5 dakika sonra bile ideal parçaları değişebilir. Yazın ürünlerin fiyatları, indirimleri, kampanyaları bilmeden kimse bir şeye karar veremez. Lakin 2024 yılında 30k bütçe ile R5 5600'lü bir sistem toplamak büyük saçmalık olur. O bütçenin hakkı en azından R5 7500F+4060ti veya R5 7500F+RX 7700XT'dir.
Hocam yazın fiyatları değişirse benim de bütçem aynı doğrultuda değişecek. Benim amacım en mantıklı ekran kartı ne olur onu öğrenmek, Peki sizce önerdiklerinizden hangisi en iyi?

Hocam hangisi daha iyidir? Sizce?

Objektif bir yorum yaparsanız sizce AMD mi daha iyi yoksa NVIDIA mı?

Bundan 5 dakika sonra bile ideal parçaları değişebilir. Yazın ürünlerin fiyatları, indirimleri, kampanyaları bilmeden kimse bir şeye karar veremez. Lakin 2024 yılında 30k bütçe ile R5 5600'lü bir sistem toplamak büyük saçmalık olur. O bütçenin hakkı en azından R5 7500F+4060 Ti veya R5 7500F+RX 7700XT'dir.

Hocam ayrıca önerdiğiniz işlemciler daha mı iyidir? Çünkü benim bildiğim AMD'nin en F/P işlemcileri 5500, 5600 ve 5600X. Bu önerdiğiniz işlemciler bütçeyi arttırmaya değer mi sizce?

Son düzenleme:

[/QUOTE]
Hocam bu iki kart arasından (rx 7700xt ve 4060ti) 7700xt hem performans hem de Vram olarak açık ara önde. Ancak (kendi adıma konuşuyorum) AMD, Nvidia kalitesinde değil ve sorunlu kartları olabiliyor. Bunun en önemli sebebi maliyeti azaltmak için ince bir PCB kullanmaları. Bunun yanı sıra Nvidia hem yazılım (DLSS, RayTracing) hem de ürünlerinin arkasında durma konusunda çok daha iyi. Örnek olarak benim GT 840m ekran kartlı dinozor devrinden kalma bir Laptop vardı Nvidia o ekran kartına birkaç ay önce Game Ready güncellemesi getirdi. Şahsen benim tercihim 4060ti olur bu sebepler yüzünden. Bir de 30 bin bütçeye r5 7500f daha güzel gider.

Hocam bu iki kart arasından (RX 7700XT ve 4060 Ti) 7700XT hem performans hem de VRAM olarak açık ara önde. Ancak (kendi adıma konuşuyorum) AMD, NVIDIA kalitesinde değil ve sorunlu kartları olabiliyor. Bunun en önemli sebebi maliyeti azaltmak için ince bir PCB kullanmaları. Bunun yanı sıra NVIDIA hem yazılım (DLSS, Ray Tracing) hem de ürünlerinin arkasında durma konusunda çok daha iyi. Örnek olarak benim GT 840M ekran kartlı dinozor devrinden kalma bir laptop vardı NVIDIA o ekran kartına birkaç ay önce Game Ready güncellemesi getirdi. Şahsen benim tercihim 4060 Ti olur bu sebepler yüzünden. Bir de 30 bin bütçeye R5 7500F daha güzel gider.
[/QUOTE]
Hocam detaylı ve güzel yanıtınız için teşekkür ederim. Sanırım dediğiniz gibi İtopya veya gaminggentr ye gelen fırsat sistemlerden R5 7500F ve 4060 Ti'lı sistemlere bakacağım. Şu an gaminggentr de R5 7500F ve 16 GB 4060 Ti'li sistem var. Bunu gibi bir sistem gelirse alacağım. Tekrardan teşekkürler.

Hocam bu iki kart arasından (RX 7700XT ve 4060 Ti) 7700XT hem performans hem de VRAM olarak açık ara önde. Ancak (kendi adıma konuşuyorum) AMD, NVIDIA kalitesinde değil ve sorunlu kartları olabiliyor. Bunun en önemli sebebi maliyeti azaltmak için ince bir PCB kullanmaları. Bunun yanı sıra NVIDIA hem yazılım (DLSS, Ray Tracing) hem de ürünlerinin arkasında durma konusunda çok daha iyi. Örnek olarak benim GT 840M ekran kartlı dinozor devrinden kalma bir laptop vardı NVIDIA o ekran kartına birkaç ay önce Game Ready güncellemesi getirdi. Şahsen benim tercihim 4060 Ti olur bu sebepler yüzünden. Bir de 30 bin bütçeye R5 7500F daha güzel gider.
Hocam detaylı ve güzel yanıtınız için teşekkür ederim. Sanırım dediğiniz gibi İtopya veya gaminggentr ye gelen fırsat sistemlerden R5 7500F ve 4060 Ti'lı sistemlere bakacağım. Şu an gaminggentr de R5 7500F ve 16 GB 4060 Ti'li sistem var. Bunu gibi bir sistem gelirse alacağım. Tekrardan teşekkürler.
[/QUOTE]
Rica ederim. İnşallah istediğiniz bir PC bulursunuz.

Geri
Yukarı