20Mbit upload ile yayında FPS düşüşü oluyor

executter38

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 100 Mbit download, 20 Mbit upload hızında fiber poyrazwifi internet kullanıyorum. Sistemim i512400, RTX3060 12 GB, 32 GB RAM, 4 TB HDD, 500 GB SSD mevcut. Bu durumda OBS üzerinden 6000 bithrate ile Twitch'ya da YouTube üzerinden 1080p 60FPS bir yayın açtığım zaman aşırı derecede bithrate dalgalanması oluyor ve bundan dolayı yayına sürekli drop giriyor. Mesela 6000 bit verdiğim zaman da aynı 3000 versemde aynı 4500 veriyorum gene aynı dalgalanma var. Bir 2400 oluyor. Bir 7500e kadar cıkıyor bir 5000 oluyor bazen 5900 küsurler de geziyor sonra geri düşüyor falan. OBS ayarlarımı görsel olarak sunuyorum. Görev Yöneticisi'nden de upload hızımda ki dalgalanmayı görebilirsiniz. Yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler...

Dosya Ekleri

• obs64_JCGQDp9U5e.jpg
    obs64_JCGQDp9U5e.jpg
    146,9 KB · Görüntüleme: 16
  • obs64_LNHO1KzqAl.jpg
    obs64_LNHO1KzqAl.jpg
    144,9 KB · Görüntüleme: 11
  • obs64_uHg7ekxsbM.jpg
    obs64_uHg7ekxsbM.jpg
    141 KB · Görüntüleme: 9
  • obs64_xRDOK3UvNK.jpg
    obs64_xRDOK3UvNK.jpg
    69,7 KB · Görüntüleme: 11
  • upload dalgalanması.jpg
    upload dalgalanması.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 12
Sorunun cevabı bence ilk cümlenizde. Yerel sağlayıcı problem yaratabiliyor. Ben de aynı problemi yaşıyordum toplantılarda Zoom üzerinde kamera açtığım zaman bile görüntüm değişiyordu. Ekran paylaşıyordum kasıyordu. Türk Telekom 500/50 pakete geçtim sorunsuz kullanıyorum şu anda.

Sorunun cevabı bence ilk cümlenizde. Yerel sağlayıcı problem yaratabiliyor. Ben de aynı problemi yaşıyordum toplantılarda Zoom üzerinde kamera açtığım zaman bile görüntüm değişiyordu. Ekran paylaşıyordum kasıyordu. Türk Telekom 500/50 pakete geçtim sorunsuz kullanıyorum şu anda.

500 Mbit'lik pakete geçersem tam anlamıyla 500 vermezler diye, açıkçası hız kaybı yaşanır diye geçmemiştim. Çünkü 100 üzerinde ki paketlerde yani 500'lük paketlerde altyapının desteklediği kadar hız verilir yazıyordu. Sizce TurkNet'e falan geçsem sıkıntı çözülür mü?

500 Mbit'lik pakete geçersem tam anlamıyla 500 vermezler diye, açıkçası hız kaybı yaşanır diye geçmemiştim. Çünkü 100 üzerinde ki paketlerde yani 500'lük paketlerde altyapının desteklediği kadar hız verilir yazıyordu. Sizce TurkNet'e falan geçsem sıkıntı çözülür mü?
Bence WhatsApp hattı üzerinden bir kontrol ettirin. Hat değerlerinize baksınlar. Kablolarda yıpranma ve kırılma olmuş da olabilir. Turknet'te cayma bedeli de yok üstelik. Eğer beğenmezseniz farklı bir sağlayıcıya geçebilirsiniz. İlk ay paranızı iade de ediyorlar. Deneyebilirsiniz. Ama önce kendi sağlayıcınızla çözmeye çalışın.

Bence WhatsApp hattı üzerinden bir kontrol ettirin. Hat değerlerinize baksınlar. Kablolarda yıpranma ve kırılma olmuş da olabilir. TurkNet'te cayma bedeli de yok üstelik. Eğer beğenmezseniz farklı bir sağlayıcıya geçebilirsiniz. İlk ay paranızı iade de ediyorlar. Deneyebilirsiniz. Ama önce kendi sağlayıcınızla çözmeye çalışın.

Poyraz Wi-Fi'den önce Millenicom kullanıyordum onda böyle bir sorun yaşamamıştım. TurkNet kullandığım zamanlarda fiber yoktu. Yayın yapamıyordum. İlk yayınlarım Millenicom'da iken başladı. Ama poyrazwifi ucuz diye buna geçmiştim. Demek ki ucuz etin yahnisi böyle oluyormuş... İşin kötü yanı müşteri hizmetleri ile görüştüm, hattınızda bir sıkıntı ya da hız düşüklüğü görünmüyor diyor. Ve ben Speedtest'ten hız testi yaptığım da kadının dediği gibi hızım Full gösteriyor. 98 Mbps download, 19.2 Mbps upload görünüyor. Ben anlamadım bu işi. Ayrıca başka bir firmaya geçiş yapmak için başvurdugumda 3 ay içinde birden fazla geçiş talebinde bulunamazsiniz diye uyarı veriyor sistem. TurkNet ile görüştüm. Aynı port üzerinden tasitma yapamayız. Sıfırdan yeni bir port ile kurulum yapılması gerekir şu an geçmek istiyorsanız dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı