22 inç Freesync 75 Hz vs 24 inç 60 Hz monitör

Çoğunlukla Freesync olanı tavsiye ediyor. Sanarım onu alıcam. 24 den 2 inç kücük ama paneli İPS ve Freesync. İnşallah pişman olmam kücük gelmez. Zira 20 inçten geçicem. 20 inç küçük kalıyor

Ben sizin yerinizde olsam 60 veya 75 Hz'den ziyade TN panel yerine IPS panel almaya özen gösterirdim. Monitör en uzun ömürlü parçadır. Akışkanlık mı renk kalitesi mi derseniz elbette renk kalitesi. Çünkü "sürekli" oyun oynamıyorsunuz. Dizi, film, metin, sosyal medya...

Ben sizin yerinizde olsam 60 veya 75 Hz'den ziyade TN panel yerine IPS panel almaya özen gösterirdim. Monitör en uzun ömürlü parçadır. Akışkanlık mı renk kalitesi mi derseniz elbette renk kalitesi. Çünkü "sürekli" oyun oynamıyorsunuz. Dizi, film, metin, sosyal medya...
22 inç alırsam küçük gelirmi ?

75Hz, IPS ve Freesync olanı söyleyeceğim fakat 21,5"'den 23,6'ya geçtiğimde çok rahatladım. Fazlaca oyun oynuyorsanız 24" olanı da göz önünde bulundurun derim.

Hangi monitörü alırsan al ekran yenileme hızına ve 2k olmasına dikkat et mesela 75 hz ve 2k olması en uygunu
Sanan AOC g2260vwq6 22 inç monitörü öneririm 21'5 inç diye de gözükür ikisi aynı bende kullanıyorum pubg ve apex oynarken çok memmunum

Monitörü darboğaza göre almayın. Bilgisayarın parça değişim periyodları ile monitörünki bir değil. Monitör daha uzun ömürlü. Tavsiyem kesinlikle Freesync olanı almanız. Boyut farkını 5 cm öne çekerek telafi edersiniz ama FreeSync yokluğunu telafi edemezsiniz. Fakat, TA panel olmamasına dikkat edin derim.
Hayatımda ilk kez öyle bir panel duydum TN olmasın o?

Yeni konular

Geri
Yukarı