%22 yağ oranına önce ne yapılmalı?

Zehn

Picopat
Daha fazla  
Ağırsağlam da ki yağ oranı hesaplayıcıya göre %22 yağ oranım var, kas geliştirmeye başlamalı mıyım yoksa önce yağ mı yakmalıyım? ( Boyum 170 Kilom 64)

Sadece hesaplara göre bir şey demek mümkün değil aynaya baktığında fazladan yağ olduğunu düşünüyorsan definasyon yapabilirsin. Ayrıca kas geliştirmeye yeni başlıyorsan birkaç aylığına aynı anda yağ yakıp kas geliştirebilirsin.

Hocam hesapların dogru olduguna emin misiniz?

Emin değilim, dediğim gibi Ağırsağlam da ki hesaplama aracından bel çevresi ve boy çevresini girerek %22 sonucuna ulaştım, tamamen doğru olmasa da hemen hemen doğru olduğunu varsayıyorum.

Sadece hesaplara göre bir şey demek mümkün değil aynaya baktığında fazladan yağ olduğunu düşünüyorsan definasyon yapabilirsin. Ayrıca kas geliştirmeye yeni başlıyorsan birkaç aylığına aynı anda yağ yakıp kas geliştirebilirsin.

Yani üst vücutta fazla yağ yok aşırı az bir göbek var sadece o da normal olabilir, sadece alt vücutta biraz fazla yağ var Definasyon'a girmemi gerektiriyor mu alt vücutta ki yağlarda?

Yani üst vücutta fazla yağ yok aşırı az bir göbek var sadece o da normal olabilir, sadece alt vücutta biraz fazla yağ var Definasyon'a girmemi gerektiriyor mu alt vücutta ki yağlarda?
En çok nerenin yağlanacağı genetik faktörlere bağlı yani yağ yakarken alt-üst ayrı olarak düşünmemelisiniz. Eğer sağlıksız besleniyorsanız beslenmenizi düzeltip spora başlarsanız birkaç ay içinde görünüşünüzde ilerleme görürsünüz. Belli bir seviyeye geldikten sonra durumunuza göre sadece yağ yakmaya veya büyümeye odaklanırsınız.

%25'lerden %11-12'ye düşürmüş birisi olarak söylüyorum kilon yüksek olmadığı için şanslısın,sadece kas yapmaya çalışsan bile yağ oranın düşer ama ekstra olarak kardiyo ve vücut antrenmanı yaparsan 3 ayda cheat günleri çok abartmadan yaptığın takdirde bile çok rahat %15'e düşersin ama kardiyo ve spora ayırılan zaman da önemli,ayda 12-13 kere gidenle 20 kere giden arasında tabii ki çok fark olur.

Geri
Yukarı