22000 - 28000 TL'ye Gaming laptop tavsiyesi

samc34

Kilopat
Kendini kanıtlamış, çok kronik sorunu olmayan ne önerirsiniz arkadaşlar?

LoL - CS:GO - Valorant - age of tarzı dışında pek oyun oynayacağımı sanmıyorum ancak MX450 tarzlarında laptoplar bile 16-17 seviyelerindeyken aradaki fiyat farkına değer diye düşünüyorum.

17.3 olsa çok daha keyifli olur ancak 17.3 için de özelliklerden çok kısmak istemem.

Arkadaşlar 3 laptop arasında kaldım bu bütçede hangisini önerirsiniz. Monster ve excalibur fiyat avantajından dolayı çok ilgimi çekti ve direkt 32 ram ile geliyorlar.

Aslında direkt 12500H + 4050 Acer nitroyu 26.999₺ ye alacaktım ama bu kadar çıkmışken bunlar daha mantıklı geliyor fiyat farkına değer gibi duruyor. Siz ne dersiniz?
@Artoria Pendragon @Xevanior @ÖmerKu @keremkarakaya

@samc34 buradan cevap veriyorum, başkasının konusunu meşgul etmeyelim.

Bütçe 33-34'e çıkabiliyorsa şu güzel olur.

@samc34 buradan cevap veriyorum, başkasının konusunu meşgul etmeyelim.

Bütçe 33-34'e çıkabiliyorsa şu güzel olur.

Kusura bakmayın yanlış yerde paylaşmışım yazımı.

Attığınız laptopa 1 adet daha eklemem gerekecek. Hem aldıktan sonra uğraşmak istemedim hemde 3070Ti avantajıda biraz cezbetti açıkcası. 6800H ile darboğaz vs. sorun yaşamayacaksam 3070Ti da çok mantıklı bir hareket olmaz mı?

Yada fiyat avantajından dolayı diğerleri de düşünebilir mi yoksa asla onlara girme mi dersiniz? Monster ve casper forumda hiç sevilmiyor ama monsterın tulpar serisinin beğenildiğini okumuştum sanki.

Birde yukarıdakilerden bağımsız ama bu laptopta gördüğüm tek eksi TN panel oluşu.

IPS Panel olarak muadili buda var. Aslında bunlarda benim işimi fazlasıyla görüyor ancak almışken iyisi olsun kafasındayım. Aradaki 15-17K fiyat farkına değer mi değmezmiyi de çözemedim henüz.

Kusura bakmayın yanlış yerde paylaşmışım yazımı.

Attığınız laptopa 1 adet daha eklemem gerekecek. Hem aldıktan sonra uğraşmak istemedim hem de 3070 Ti avantajıda biraz cezbetti açıkçası. 6800H ile darboğaz vs. sorun yaşamayacaksam 3070 Ti da çok mantıklı bir hareket olmaz mı?

Ya da fiyat avantajından dolayı diğerleri de düşünebilir mi yoksa asla onlara girme mi dersiniz? Monster ve Casper forumda hiç sevilmiyor ama Monster'ın Tulpar serisinin beğenildiğini okumuştum sanki.

Bir de yukarıdakilerden bağımsız ama bu laptopta gördüğüm tek eksi TN panel oluşu.

IPS Panel olarak muadili bu da var. Aslında bunlarda benim işimi fazlasıyla görüyor ancak almışken iyisi olsun kafasındayım. Aradaki 15-17K fiyat farkına değer mi değmezmiyi de çözemedim henüz.

6800H darboğaz yapmaz fakat Intel modelin işlemci ve panel kalitesi açısından öndeliği var, 3070 Ti ise kas gücü olarak daha önde sadece. Sizin kullanımınız için Intel model daha mantıklı.

Casper hiçbir şekilde alınmaz, Monster'ın bazı düzgün modelleri var. Uzun ömürlü olmasını düşünüyorsanız değebilir farka, hem daha fazla keyif alırsınız.

6800H darboğaz yapmaz fakat Intel modelin işlemci ve panel kalitesi açısından öndeliği var, 3070 Ti ise kas gücü olarak daha önde sadece. Sizin kullanımınız için Intel model daha mantıklı.

Casper hiçbir şekilde alınmaz, Monster'ın bazı düzgün modelleri var. Uzun ömürlü olmasını düşünüyorsanız değebilir farka, hem daha fazla keyif alırsınız.
O zaman biraz saçma bir ikili olacak ama

Bununla 3070Ti laptop arasından bir seçim yapıp alacağım artık.

Dediklerimin tersine gittiniz tamamen hocam :D Casper almayın, bunu alıp ekleme yaparsınız en kötü.

3070 Ti açısından ise dediğim gibi fakat karar sizin tabii ki.

Dediklerimin tersine gittiniz tamamen hocam :D Casper almayın, bunu alıp ekleme yaparsınız en kötü.

3070 Ti açısından ise dediğim gibi fakat karar sizin tabii ki.
Attığınız 4050 li acere yetişemedim. Yetişebilsem onu alıp yanına 8 ram eklerdim çok temiz olurdu. Excaliburun 12450F + 4060 lı bir serisi dün 29.999 a düşmüştü ama emin olamadım. Excalibur tasarım görüntü albeni olarak çok güzel duruyor ancak hiçbir şekilde önermiyorsunuz anladığım kadarıyla.

Geri
Yukarı