Çözüldü 22Find'dan Kurtulmak ve ana sayfayı tekrar Google yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar 22Find diye bir şey var. Chrome'u her açtığımda o çıkıyor.
Uzantılardan sildim, www.google.com'u ana sayfa yaptım ve bu sayfayı aç dedim. Arama motorlarına sadece Google'ı ekledim ve denetim masasından 22Find'i kaldırdım.

Hala bu çıkıyor :D Delireceğim.

Chorme'da Google'ı ana sayfa yapmak için yapman gerekenler. Bak sağ üstte yıldızın yanında 3 çizgi ayar düğmesi var, ona tıkla oradan "Ayarlar" seçeneğine tıkla, daha sonra oradan "Ana sayfa düğmesini göster" seçeneğini işaretle ve altında değiştir butonu çıkacak ona tıkla ve oraya google.com adresini gir ve kaydet.

Tamamdır.

Her indirdiğin programı okumadan Next Next diyerek kurarsan böyle olur işte. ;) Orada tarayıcılar yüklensin mi seçeneği var programı kurarken kısmında onu kaldırmalısın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğini daha önce de denedim :D Ama hala aynı. Çok sinir bozucu şu kurulumla beraber gelen tarayıcılar. Birde sağa sola saklıyorlar göremiyorsun :D Farkında olmadan yükleniyor tarayıcı.

:D Bu dediğim sorunu çözmedi ise, Chrome'ı sil ve yeniden yükle.

Team ID ve şifresini yaz bağlanıp düzelteyim.

Oğuzhan Ünver, sağ olsun uğraştı ve yaptı :D

Masaüstündeki Chrome simgesine sağ tıklayıp özelliklerden hedef kısmının sonunda 22Find'in konumunu sildi ve tekrar denediğinde düzeldiğini gördü. Tekrar teşekkür ediyorum kendisine.

Sistemden kaldırdınız mı yoksa sadece kısayoldaki ek yazıyı mı sildiniz?

Chrome'un kendi eklentilerine (extensions) göz atıp orada 22find/22xxxx varyasyonları olabilir, gözden geçirip varsa sil. CCleaner gibi bir programla da Program Ekle/Kaldır kısmından ve Başlangıç (start up) bölümündeki yazılara da bakmak işi garantileyecektir.

Chrome / Firefox / IE'de görülmüş. Opera kullanıyorum ve rastgelmedim.

- - - Güncellendi - - -

Sistemden kaldırdınız mı yoksa sadece kısayoldaki ek yazıyı mı sildiniz?

Chrome'un kendi eklentilerine (extensions) göz atıp orada 22find/22xxxx varyasyonları olabilir, gözden geçirip varsa sil. CCleaner gibi bir programla da Program Ekle/Kaldır kısmından ve Başlangıç (start up) bölümündeki yazılara da bakmak işi garantileyecektir.

Chrome / Firefox / IE'de görülmüş. Opera kullanıyorum ve rastgelmedim.

22Find sayfasının en altında nasıl kaldırılacağı yazıyor. Ben de aynı yaptım. Nerden musallat oldu anlamadım gitti arkadaş, nefret ediyorum böyle şeylerden...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı