22K telefon önerisi

Merhaba. Açıkçası 1 ay sonra ne olacağını kestirmek zor, malum yeni yıl yeni zamlar demek. GT2 Pro'yu Nisan'dan beri kullanıyorum, 9 ay olacak. Özelliklerine değenecek olursam;

- QHD+, 526PPI, ltpo, 10bit renk derinliği, DCI-P3 100% ve HDR10+ destekli olan ve Gorilla Glass Victus ile korunan ekranın kalitesi segmentinin çok üstünde, oyun oynarken ve içerik izlerken şahane bir deneyim sunuyor.
- Elde tutuş hissiyatı premium, çerçeveler yok gibi. Öyle ki telefonu kılıfsız kullanmayı daha çok seviyorum.
- Kasası metal, gayet kaliteli ve arka dokusu oldukça hoş.
- Arayüzü sade ve akıcı.
- Ana kamera gayet kaliteli IMX766 sensörü ile 8K 24FPS'e kadar video çekebiliyor.
- 1. yardımcı kamerada 50MP'lik 150 derece geniş açı kamerası bulunuyor.
- 2. yardımcı kamerası aslında bir mikroskop lens ve herhangi bir nesneyi veya insan tenini bile mikroskobik olarak gösterebiliyor, ortaya enteresan detayda fotoğraflar çıkıyor.
- Ön kamerada eıs var ve nothing Phone 2 ile aynı Sony sensörünü kullanıyor.
- Cihazda kasaya iyi dağıtılmış bir soğutma sistemi var, dolayısıyla termal başarımı segmentindeki diğer tüm cihazlardan üstün ki bu da sürdürülebilir bir performans sağlıyor.
- Oyunlar için ayrıca bir GT modu var. Birçok farklı özellikleri de mevcut.
- Bluetooth aplikasyonları ve navigasyon özellikleri oldukça gelişmiş.
- Dolby Atmos destekli Hi-Res Audio sertifikası da bulunmakta, hoparlörü tatmin ediyor.
- 65W hızlı şarj ile oldukça hızlı ve kısa sürede şarj edilebiliyor. Mesela aceleniz var ve evden çıkmanız gerekiyor, hazırlanana kadar 5-10 dk şarja taktığınızda sizi gün boyu idare edebiliyor.
- Cihaz kutudan ekran koruma filmi, 65W şarj adaptörü ve özel kılıfıyla çıkıyor. Birçok markanın artık kutusunda göremiyoruz bunları ne yazık ki.
- Gerek CPU, gerekse GPU anlamında Exynos 2200'den önde bir işlemci 8 gen 1. yani Snapdragon'un ölüsü bile Exynos'tan iyi.

Son olarak ülkemizde satılan 8 gen 1'li en iyi cihaz GT 2 Pro'dur. 256 GB olanı gayet F/P bir ürün. Şu an için bu fiyat bandında başka cihaza bakma derim, 1 ay sonra yeni gelecek cihazların fiyatlarına göre tekrar bir değerlendirme yapılabilir.

Hocam ben kılıf la kullanıyorum GT2'yi üst kasanin üst çerçevede lekeler var parmak izi gibi onlar nasıl gider,2. ise O1 Ultra görüntü motorun da en iyi ayar hangisi bilgileriniz var mı?

Hocam ben kılıf la kullanıyorum GT2'yi üst kasanin üst çerçevede lekeler var parmak izi gibi onlar nasıl gider,2. ise O1 Ultra görüntü motorun da en iyi ayar hangisi bilgileriniz var mı?
Nemli bir bezle veya ıslak mendille hafifçe silmeyi denemediyseniz deneyin derim. İçinde kimyasal bulunan bir temizleme sıvısı vs. cihazı etkileyebilir, dikkatli olun. Cihazı kılıfla kullanmanız daha iyi olur. Bunun dışında aklıma başka bir şey gelmiyor.

O1 Ultra görüntü motorunu video içeriği tüketirken açmanızı öneririm. Görüntüyü daha net, akıcı ve doğru renkle gösterecektir. Ayrıca oyun oynuyorsanız GT modunu açmanız halinde O1 Ultra görüntü motoru aktif hale gelecektir ve bu sayede daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Nemli bir bezle veya ıslak mendille hafifçe silmeyi denemediyseniz deneyin derim. İçinde kimyasal bulunan bir temizleme sıvısı vs. cihazı etkileyebilir, dikkatli olun. Cihazı kılıfla kullanmanız daha iyi olur. Bunun dışında aklıma başka bir şey gelmiyor.

O1 Ultra görüntü motorunu video içeriği tüketirken açmanızı öneririm. Görüntüyü daha net, akıcı ve doğru renkle gösterecektir. Ayrıca oyun oynuyorsanız GT modunu açmanız halinde O1 Ultra görüntü motoru aktif hale gelecektir ve bu sayede daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Hocam kolonyalı peçete ile siliyorum çıkmıyor, 01 oyuncu motorunda hangilerini açmalıyım,( görüntü netleştirici, video rengi geliştirme, video hareketi netleştirme )

Hocam kolonyalı peçete ile siliyorum çıkmıyor, 01 oyuncu motorunda hangilerini açmalıyım,( görüntü netleştirici, video rengi geliştirme, video hareketi netleştirme )
Nasıl çıkartabileceğinizi bilemiyorum maalesef. Hepsini açmak daha iyi olur, ancak uzun süreli kullanımda bataryadan daha fazla yiyebilir. Bilginize.

Merhaba. Açıkçası 1 ay sonra ne olacağını kestirmek zor, malum yeni yıl yeni zamlar demek. GT2 Pro'yu Nisan'dan beri kullanıyorum, 9 ay olacak. Özelliklerine değenecek olursam;

• QHD+, 526PPI, LTPO, 10bit renk derinliği, DCI-P3 100% ve HDR10+ destekli olan ve Gorilla Glass Victus ile korunan ekranın kalitesi segmentinin çok üstünde, oyun oynarken ve içerik izlerken şahane bir deneyim sunuyor.
  • Elde tutuş hissiyatı premium, çerçeveler yok gibi. Öyle ki telefonu kılıfsız kullanmayı daha çok seviyorum.
  • Kasası metal, gayet kaliteli ve arka dokusu oldukça hoş.
  • Arayüzü sade ve akıcı.
  • Ana kamera gayet kaliteli imx766 sensörü ile 8k 24fps'e kadar video çekebiliyor.
  • 1. yardımcı kamerada 50mp'lik 150 derece geniş açı kamerası bulunuyor.
  • 2. yardımcı kamerası aslında bir mikroskop lens ve herhangi bir nesneyi veya insan tenini bile mikroskobik olarak gösterebiliyor, ortaya enteresan detayda fotoğraflar çıkıyor.
  • Ön kamerada EIS var ve Nothing Phone 2 ile aynı Sony sensörünü kullanıyor.
  • Cihazda kasaya iyi dağıtılmış bir soğutma sistemi var, dolayısıyla termal başarımı segmentindeki diğer tüm cihazlardan üstün ki bu da sürdürülebilir bir performans sağlıyor.
  • Oyunlar için ayrıca bir GT Modu var. Birçok farklı özellikleri de mevcut.
  • Bluetooth aplikasyonları ve navigasyon özellikleri oldukça gelişmiş.
  • Dolby Atmos destekli Hi-Res audio sertifikası da bulunmakta, hoparlörü tatmin ediyor.
  • 65w hızlı şarj ile oldukça hızlı ve kısa sürede şarj edilebiliyor. Mesela aceleniz var ve evden çıkmanız gerekiyor, hazırlanana kadar 5-10 dk şarja taktığınızda sizi gün boyu idare edebiliyor.
  • Cihaz kutudan ekran koruma filmi, 65w şarj adaptörü ve özel kılıfıyla çıkıyor. Birçok markanın artık kutusunda göremiyoruz bunları ne yazık ki.
  • Gerek CPU, gerekse GPU anlamında Exynos 2200'den önde bir işlemci 8 gen 1. Yani Snapdragon'un ölüsü bile Exynos'tan iyi.

Son olarak ülkemizde satılan 8 gen 1'li en iyi cihaz GT 2 Pro'dur. 256gb olanı gayet f/p bir ürün. Şu an için bu fiyat bandında başka cihaza bakma derim, 1 ay sonra yeni gelecek cihazların fiyatlarına göre tekrar bir değerlendirme yapılabilir.
Şarj süresi nasıl?Çok oyun oynamayan oynayınca da basit olan CoC,Surfers tarzı oyunlar oynayan biriyim.1 günü rahat çıkarıyor mu?İnstagram kullanıyorum çoğunlukla

Geri
Yukarı