2300₺ PC Toplama

Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar olabildiğince düşük fiyata PC toplamak istiyorum. Bir APU sistem topladım, yorumlar mısınız?

İşlemci: Ryzen 3 3200G 1103₺
Anakart: Gigabyte A320M-H 439₺
Bellek: Corsair Vengeance 4GB 2400MHz DDR4 RAM (X2) 400₺
Güç Kaynağı: Aerocool 500W VX Plus 303₺
Kasa: Canar 950 150₺
Hard disk: Elde var.

Toplam 2368₺
Kasayı kesinlikle değiştirin. Sistem APU olduğu için çok ısınacağını sanmıyorum ama. Ram tek 8gb olsun. Bütçe varsa 8x2.

2200G almak daha mantıklı, 1-2 FPS fark için 100 TL verilmemeli bu bütçede.

RAM olarak tek kanal 8 GB RAM alabilirsin. Bu ürün hakkında bilgim yok ama güzel gibi. 2400 MHz RAM APU sistem için çok çok az zaten.

Kasayı kesinlikle değiştirin. Sistem APU olduğu için çok ısınacağını sanmıyorum ama. Ram tek 8gb olsun. Bütçe varsa 8x2.
Sağolun bilgisayarı ileride yükseltmeyeceğim kasayı neden değiştireyim?
RAM notebook için o anakarta takamazsın.
Evet farketmedim sağolun.
Bu fiyata sanırım dahada fazlası olmaz ama en azından bütçeniz varsa ramlerı 8*2 yapın. Apu sistemlerde ram çok önemli.
Teşekkürler.
4x2 iyi bir tercih olmayacaktır. Kesinlikle tek yani 1x8GB alın. APU sistem olduğu için ileride 8 daha takmanız gerekecektir. Ve seçtiğiniz RAM Notebook'lar için. AMD sistemlerde MHz'ini yüksek tutabilirseniz iyi olur.
Teşekkürler.

Hocam herşey iyi şuanlık. PSU 500 yerine aynı markanın 400W olanını alırsanız daha iyi olur. Ayrıca 400TL'ye 4x2 RAM yerine 8x1 RAM tercih edip ileride bir 8 daha eklerseniz daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı