2300 TL Oyun Laptopu Tavsiyesi

SameShit

Hectopat
Daha fazla  
Günaydın arkadaşlar. Arkadaşıma oyun laptopu bakıyoruz. Hem yazılım programları hem de GTA 5, Far Cry 4 gibi vs. oyunlarda orta-yüksek karma ayarlarda oynatacak F/P ürünü bulmaya çalışıyoruz. Grafik ayarlarında çok takıntılı biri değil, şu an ki tarihi masaüstünden sonra çok iyi gelecek zaten.
Ben araştırmalarım sonucu F/P ürünü olan bunu bulabildim.
MSI CX61 2QC-1862XTR Intel Core i7 4712MQ 2.3GHz / 3.3GHz Fiyatı
Bu arada şunu belirteyim. Bütçe zaten şuan esnenmiş hali yani o yüzden şu kadar koy gibi yorumlar yapmayın, malesef ki 1 kuruş artıramıyor. Bu özelliklerde sanırım tek bu ürün var. Sizinde yorumlarınızı bekliyorum. Çok satılan bir ürün sanırım büyük ihtimalle kullanıcılarıda vardır. Şimdiden teşekkürler.
Not: Arkadaşlar bir de bunu buldum.
Asus X550JX-XX099D Laptop
Msi ile karşılaştırınca 4 GB RAM eksiği var ve desteklediği maximum bellek 12 GB, Msi da 16 GB. Msi'da 920M ekran kartı varken Asus da 950M var. HDD olarak Msi 7200 RPM, Asus da 5400 RPM. Msi da i7 4712Q 2.3, turbo ile 3.3 oluyor. Asus da i5 4200H 2.4, turbo ile 3.4 oluyor.

Uzun lafın kısası iki ürün hangisi alınabilir ? Ya da ikisinden daha iyi ve aynı fiyata sahip ürün var mıdır ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende XX099D var ve gayet memnunum. Oyun için kullanacağınızdan bu modeli tavsiye ederim. Sizin de belirttiğiniz gibi 4 gb ram eksiği var ve bir de SSD eksiği var. Bunları ileride tamamlarsanız çok güzel olucaktır.

Bende XX099D var ve gayet memnunum. Oyun için kullanacağınızdan bu modeli tavsiye ederim. Sizin de belirttiğiniz gibi 4 gb ram eksiği var ve bir de SSD eksiği var. Bunları ileride tamamlarsanız çok güzel olucaktır.
Teşekkürler, ileride ram takviyesi yapacağız o zamansa. Bir de sizden bir ricam var genellikle kaç fps alıyorsunuz ? Özellikle GTA 5 gibi oyunlarda.

GTA 5'te dün güzel bir test yaptım. Medium-High hatta bazı ayarlar Ultra'da iken 50-60 fps alıyordum ve gayet te güzel oynuyordum. Vsync'i açtığımda ort. 60 fps ile daha güzel oynamaya başladım. Fakat 30 dk. oynadıktan sonra ram ve HDD'nin azizliğine uğradım. Ani fps düşmeleri başladı. Her ne kadar fazla olmasa da göze çarpıyor. Bu aletlerin kesinlikle HDD'sinin değişmesi gerekiyor.

Diğer oyunlarda da gayet güzel fps'ler alıyorum. Mesela ETS 2'de ultra ayarlar da şehirler arası yollarda 45-50 fps şehiriçinde 30-35 fps alıyorum.

Asus X550JX-XX099D 8GB GTX 950M Notebook
Buyrun. 8 GB RAM li modeli. 7 lira 2 kuruş geçmiş oldu ama sanırım bu kadarda arttırabilirsiniz. İlerde SSD takarsanız tadından yenmez. Bu arada bence en fiyat/performans ürünü bu laptop.
Hocam 8 GB RAM yazıyor ama isterseniz ilave ederiz diyor.Yani ek ücret karşılığında mı gönderirler acaba ? Yorumlara da baktım hepsi cevap bekliyor.

Asus X550JX-XX099D 8GB GTX 950M Notebook
Buyrun. 8 GB RAM li modeli. 7 lira 2 kuruş geçmiş oldu ama sanırım bu kadarda arttırabilirsiniz. İlerde SSD takarsanız tadından yenmez. Bu arada bence en fiyat/performans ürünü bu laptop.
Teşekkür ederim, sıfır almak tercihim.

Ahmeteren1 cevabı vermiş.
Normalde laptop Asus X550JX-XX099D GTX 950M Notebook bu şekilde satılıyor fakat 4 GB RAM ilavesi yapılmış olanı önerdim (Toplam 8 GB RAM) bütçenize göre olduğu için. Eğer bütçenizi artırabileceğinizi söyleseydiniz 12 GB RAM li modelini tavsiye ederdim. (Bu arada bu laptop en fazla 12 GB RAM destekliyor.)

Ben msı tercih ederdim asusun ekran kartı dışındakiler gerçekten pek iyi değil ki SATA2.0 olması sSSD düşünmeden CÇöpe at anlamına geliyor resmen msı nnin işlemcis iyi asusun o ekran kartı ile ssönük kkalmıs

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı