24.5 inç vs 23.8 inç

enesbhc00

Attopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7500F - RTX 4060 8 GB - Gigabyte A620M-H - XPG Lancer Blade 16 GB DDR5 CL46 Ram - KIOXIA 500 GB 1700/1600 M2 SSD - XPG Lander 500 650 W Kasa - Seagate Barracuda 1 TB HDD
Meslek
E-Ticaret
Merhaba.
23.8 inç ile 24.5 inç monitör arasındaki fark hissedilir mi?

Fazla bir farkı olmaz, ama en güzeli teknoloji markete gidip gözünle görmek. Zamanında 23.8 aldım açıkçası şu anki aklım olsa 27 alırdım.

Fazla bir farkı olmaz, ama en güzeli teknoloji markete gidip gözünle görmek. Zamanında 23.8 aldım açıkçası şu anki aklım olsa 27 alırdım.
Bunu neye dayanarak söylediniz hocam? Hiç bir çözünürlük vesaire sormadan falan söylemişsiniz ya. Monitörün PPi değeri düşükse piksel mi saysın 1080p 27 inçte?

Bunu neye dayanarak söylediniz hocam? Hiçbir çözünürlük vesaire sormadan falan söylemişsiniz ya. Monitörün PPI değeri düşükse piksel mi saysın 1080p 27 inçte?

Bir süre düşündüm cevap yazsam mı diye ama hadi yazayım.

Konu boyut üzerinden açılmış. Yani arkadaş 1080p mi yoka 2K mı monitör alayım diye sormamış. Ya da oyuncuyum vs. de dememiş, monitör tavsiyesi istememiş. Yani muhtemelen büyük bir monitör istiyor ve 23.8 ile 24.5 arasındaki boyut farkının hissedilecek kadar çok olup olmadığını soruyor. Bende zamanında edindiğim tecrübeyle(hani monitör aldım ya). Bu tarz seçimlerin bir tekno marketten görerek yapılmasının daha iyi olabileceğini ve yine kendi tecrübemden dayanarak şu anki aklım olsaydı 24 yerine 27 alırdım dedim.

Bir süre düşündüm cevap yazsam mı diye ama hadi yazayım.

Konu boyut üzerinden açılmış. Yani arkadaş 1080p mi yoka 2K mı monitör alayım diye sormamış. Ya da oyuncuyum vs. de dememiş, monitör tavsiyesi istememiş. Yani muhtemelen büyük bir monitör istiyor ve 23.8 ile 24.5 arasındaki boyut farkının hissedilecek kadar çok olup olmadığını soruyor. Bende zamanında edindiğim tecrübeyle(hani monitör aldım ya). Bu tarz seçimlerin bir tekno marketten görerek yapılmasının daha iyi olabileceğini ve yine kendi tecrübemden dayanarak şu anki aklım olsaydı 24 yerine 27 alırdım dedim.
Hocam haklısınız ama tek takıldığım yer şu. Eğer arkadaşın bilgisi pek fazla değilse ve sadece boyutun değiştiğini görüntü kalitesiyle ne alakası olacak ki gibi düşünüyorsa diye söyledim. Yani size agresif bir cevap vermiş gibi gözükebilirim ama bende eksik bir bilgi varsa tamamlamak istedim.

Diagonal olarak 23.8 ile 24.5 inc 3 cm’lik bir fark yaratır yani fark eder kesinlikle. 27 inc büyük 23.8 artık küçük geldiği için 23.8 inc den 24.5 inc’e geçmiştim çok memnun kaldım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı