25.000-30.000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
25.000-30.000TL

Vavuenx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, maksimum 30.000 TL'ye kadar monitör hariç çoğunlukla oyun için kullanılacak kasa önerisine ihtiyacım var. Sistemde RAM ve depolama alanına takılmıyorum gerektiğinde bunları kendim yükseltebilirim fakat anakart, işlemci, ekran kartı gibi parçaları kendim toplamayı bilmiyorum o yüzden bu üçünün iyi olması önemli benim için. Toplama sistem veya hazır olabilir hangisi daha mantıklıysa her türlü öneriye açığım ilgilenenlere teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun SSD bi tık daha iyi, kartta ASUS değerlendirebilir. Alternatif dursun.

Bunun SSD bir tık daha iyi, kartta ASUS değerlendirebilir. Alternatif dursun.

Teşekkür ederim bunu alacağım sanırsam, parça ekleme kısmından eklememi önerdiğiniz ya da almam gereken parçalar var mı soğutucu vesaire gibi, çok uçmamak dahilinde. Mesela Ryzen 7500F yerine 7600X eklesem +1260TL farka değer mi ve bu işlemciyi alsam illa sıvı soğutucu almam mı gerekir yanına?

Teşekkür ederim bunu alacağım sanırsam, parça ekleme kısmından eklememi önerdiğiniz ya da almam gereken parçalar var mı soğutucu vesaire gibi, çok uçmamak dahilinde. Mesela Ryzen 7500F yerine 7600X eklesem +1260TL farka değer mi ve bu işlemciyi alsam illa sıvı soğutucu almam mı gerekir yanına?
7600X almana gerek yok ekran kartsız kullanmıyorsun neticede sistemi. Soğutucu olarak ise en baştakini bile seçsen yeterli. Sıvı soğutucu artistlige kaçıyor. Boş masraf. Bide SSD ekleyebilirsen iyi olur tabi 500 yetmiyor artık.

7600X almana gerek yok ekran kartsız kullanmıyorsun neticede sistemi. Soğutucu olarak ise en baştakini bile seçsen yeterli. Sıvı soğutucu artistlige kaçıyor. Boş masraf. Bide SSD ekleyebilirsen iyi olur tabi 500 yetmiyor artık.
Merhaba rahatsız ettim tekrardan pardon,
1706378374362.png
sistemi bu şekilde ayarladım ama şu sistemi de öneren arkadaşlarım oldu
ULTIMA-RX7600XT / AMD Ryzen 5 7500F MPK / ASUS DUAL Radeon RX 7600 XT OC 16GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

sizce hangisi daha doğru olur?

Merhaba rahatsız ettim tekrardan pardon, Eki Görüntüle 2098903 sistemi bu şekilde ayarladım ama şu sistemi de öneren arkadaşlarım oldu
ULTIMA-RX7600XT / AMD Ryzen 5 7500F MPK / ASUS DUAL Radeon RX 7600 XT OC 16GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

sizce hangisi daha doğru olur?
7600XT VRAM olarak daha avantajlı Tİ dan. Ama Nvidia da malum teknoloji var. Ben Tİ seçerdim. Ayrıca o SSD de DRAM yok tercih etmeni önermem. Birde niye 7600 de kararlısın anlamadım.

7600XT kas gücü olarak daha iyi Tİ dan. Ama Nvidia da malum teknoloji var. Ben Tİ seçerdim. Ayrıca o SSD de DRAM yok tercih etmeni önermem. Birde niye 7600 de kararlısın anlamadım.
Ucuzdu ondan sonraki işlemci bende ekleyeyim dedim 🙃 7600XT ile Ti arasında pek fark yoksa 4060 Ti seçeceğim bende hiç AMD kullanmadım zaten şimdiye kadar. SSD için ne dediğinizi anlamadım benim attığım ekran görüntüsündeki eklediğim 1TB SSD'den mi bahsediyorsunuz yoksa diğer sistemdeki mi?

Birde benim diğer sistemi sorma nedenim 7600XT VRAM 16GB Ti 8GB görünüyor pek bir fark yaratır mı bu durum?

SSD için ne dediğinizi anlamadım benim attığım ekran görüntüsündeki eklediğim 1TB SSD'den mi bahsediyorsunuz yoksa diğer sistemdeki mi?

Birde benim diğer sistemi sorma nedenim 7600XT VRAM 16GB Ti 8GB görünüyor pek bir fark yaratır mı bu durum?
Evet senin fotoğrafta ki SSD den bahsediyorum. DRAM olmaması, yani yüksek boyutlu kopyalama işlemlerinde vesaire hızın düşmesi demek kısaca. Diğer soruna gelirsek 1080P oyun oynayacaksan 8GB ideal yeterlilikte sorun olmaz uzun süre. Sen Tİ al kafan rahat olsun. 7600 ün içinde ise dahili gpu var yani ekran kartı olmadıgında da sistemi kullanabiliyorsun. Eğer böyle bir şeye ihtiyacın yoksa onun yerine sağlam bir SSD eklersin diye düşündüm.

Geri
Yukarı