25-30 bin TL bandında laptop önerisi

ROG'un iç donanımı o fiyata değmez, kesinlikle Victus. Diğer arkadaşların attığı 3060 model o fiyata alınır ve ROG'dan çok daha iyi performans sergiler.

HP'nin ekran nit değeri 250. biraz daha soluk gibi.

Ben kullanıyorum, soluk gelmedi bana. Birçok laptop panelini gözümle gördüm arada fark yok diyebiliyorum günlük kullanım için. Daha yüksek nit değerine sahip laptoplar elbet daha parlak fakat Victus'da geri kalmıyor diyebilirim.

ROG'un iç donanımı o fiyata değmez, kesinlikle Victus. Diğer arkadaşların attığı 3060 model o fiyata alınır ve ROG'dan çok daha iyi performans sergiler.

ASUS'un tasarımı daha iyi ama aradaki fiyat farkına bence değmez.
Buna da bakabilirsiniz sadece RAM takviyesi gerekecek.

İkisi arasından HP Victus daha iyi alternatif olarak bu da güzeldir:

O fiyata 3060'lı Victus var ama neden fiyat ucuz bilmiyorum. Iyice arastirmak gerek ama vakit kaubettikce fiyat artiyor.

3060'li olan 8 GB hocam, yeni RAM alsam kim takacak bilgim yok, sizce 8G RAM yeterli midir?

Öncelike hangi cihazı alacaksan vatandan almada nereden alırsan al. Asus rog veya tuf serisinde garanti bitimen 1 hafta kala problem çıkıyor her cihazında aynı. Hp ise victus modellerinde iyi iş çıkarıyor. Linkteki cihazlardan victus olanı tercih et.

3060'li olan 8 GB hocam, yeni RAM alsam kim takacak bilgim yok, sizce 8G RAM yeterli midir?
Hocam çok uğraş istiyor 4x2. Yani satıcaksın bunları yeni 2 tane 8 lik takman gerekecek.

Bir noktadan sonra yetmemeye başlar hocam ama RAM'leri DDR5 yani 8 GB RAM olsa bile daha yüksek FPS alırsınız.
Ramlar ddr4 hocam 2021 nesli bu bilgisayar

8 GB yeterli değil günümüz için fakat HP de RAM eklemek garantiyi bozmuyor ve takmasıda çok basit. 2x8 kit alıp takabilirsiniz. Tek yapmanız gereken arka kapağı çıkarmak, zaten RAM yuvaları önünüze çıkacak direk.

Bir noktadan sonra yetmemeye başlar hocam ama RAM'leri DDR5 yani 8 GB RAM olsa bile daha yüksek FPS alırsınız.

5600H ne zamandır DDR5 destekliyor ?

Yeni konular

Geri
Yukarı