25-35 bin TL dizüstü bilgisayar önerisi

Bütçe
25.000 - 35.000

Güntuğ Akgün

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SSD
Arkadaşlar herkese selam. Malumunuz benzer konular olsa dahi sürekli güncellenen fiyatlar güncel bir şekilde bu konunun açılmasını gerektiriyor.

Üniversite için kullanacağım. Oyun oynamayı severim ancak üniversitede oyun oynayacak vakit olmuyor. Bundan dolayı internette 10-15 sekme açabileceğim, arkada makaleler açıkken raporlar yazabileceğim, videoları güzel bir kalitede izleyebileceğim, güzel bir ekran görüntüsü ve çözünürlüğü veren, göz yormayan, YouTube'da videoyu 2X yapsam da kasmayacak bir dizüstü bilgisayar ihtiyacım var. Sürekli okula götüreceğim ve bazen yazılım için kullanıyorum bazen de fişte değilken kullanmam gerekebiliyor. Portatif bir model olsa iyi olabilir. Biyomühendislik öğrencisiyim. Bu ihtiyaçlarımı karşılayacak, ana özellik olarak fiyat performans ürünü olan bir dizüstü bilgisayar arıyorum. Sanırım harici ekran kartı içermemesi bu ihtiyaçlarımı karşılamasında problem çıkarmayacaktır. Basit bir piyasa incelemesi sonucu 2 adet bilgisayar buldum. Ayrıca kendi önerilerinizle birlikte bu bilgisayarları da yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Bilgisayarlar şunlar:
1) 24.500 TL Hp Pavilion Plus 14-EH1000NT 13.Nesil Core i5 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

2) 23.500 TL Huawei Matebook 14 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleme:

En portatif ve performanslı, pil ömrü uzun, ayrıca görüntü kaliteside iyi.

Teşekkür ederim. Aslında bilgisayarlar hakkında az çok bir bilgim olsa da MacBook'lar hakkında hiçbir fikrim yok. Belirttiğim gibi benim için asıl önemli olan fiyat performans ürünü olması ve Apple ürünleri genelde sadece isim dolayısıyla biraz daha pahalı olabiliyor. Ancak böyle bir durum yok diyorsanız değerlendireyim diyorum. Hiç düşünmemiştim.

Arkadaşlar herkese selam. Malumunuz benzer konular olsa dahi sürekli güncellenen fiyatlar güncel bir şekilde bu konunun açılmasını gerektiriyor.

Üniversite için kullanacağım. Oyun oynamayı severim ancak üniversitede oyun oynayacak vakit olmuyor. Bundan dolayı internette 10-15 sekme açabileceğim, arkada makaleler açıkken raporlar yazabileceğim, videoları güzel bir kalitede izleyebileceğim, güzel bir ekran görüntüsü ve çözünürlüğü veren, YouTube'da videoyu 2X yapsam da kasmayacak bir dizüstü bilgisayar ihtiyacım var. Sürekli okula götüreceğim ve bazen yazılım için kullanıyorum bazen de fişte değilken kullanmam gerekebiliyor. Portatif bir model olsa iyi olabilir. Biyomühendislik öğrencisiyim. Bu ihtiyaçlarımı karşılayacak, ana özellik olarak fiyat performans ürünü olan bir dizüstü bilgisayar arıyorum. Sanırım harici ekran kartı içermemesi bu ihtiyaçlarımı karşılamasında problem çıkarmayacaktır. Basit bir piyasa incelemesi sonucu 2 adet bilgisayar buldum. Ayrıca kendi önerilerinizle birlikte bu bilgisayarları da yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Bilgisayarlar şunlar:
1) 24.500 TL Hp Pavilion Plus 14-EH1000NT 13.Nesil Core i5 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

2) 23.500 TL Huawei Matebook 14 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bund 16 GB RAM var ama m1.
Bu M.2 ama 8 GB RAM var.

Bunda da i9 13900H bulunuyor.

Bund 16 GB RAM var ama m1.
Bu M.2 ama 8 GB RAM var.

Hiç Mac düşünmemiştim hiçbir bilgim de yok Mac'lar hakkında ama siz Mac atıyorsunuz sanırım bana bunlar uyuyor. M1 ve M.2 farkı nedir?

Teşekkür ederim. Aslında bilgisayarlar hakkında az çok bir bilgim olsa da MacBook'lar hakkında hiçbir fikrim yok. Belirttiğim gibi benim için asıl önemli olan fiyat performans ürünü olması ve Apple ürünleri genelde sadece isim dolayısıyla biraz daha pahalı olabiliyor. Ancak böyle bir durum yok diyorsanız değerlendireyim diyorum. Hiç düşünmemiştim.

Fiyat performans açısından bence değer, şahsi görüşler bunlar. 15-16 saat batarya süresi var, dediğiniz işlemler için uygun göründü. macOS çok basit biri işletim sistemi, alışırsınız korkmayın, kullandığınız programlardan örnek verebilir misiniz?

Fiyat performans açısından bence değer, şahsi görüşler bunlar. 15-16 saat batarya süresi var, dediğiniz işlemler için uygun göründü. macOS çok basit biri işletim sistemi, alışırsınız korkmayın, kullandığınız programlardan örnek verebilir misiniz?

Çok bir ekstrası yok. Genelde Excel Python bazen Arduino AutoCAD gibi uygulamalar. Sadece bilgisayarı rahat kullanmak ve başında uzun süreler kullanırken yorulmamak iyi bir ekran görmek istiyorum.

Arduino, AutoCAD, Python, Microsoft Office, hepsi m serisi işlemciler ile uyumlu şekilde native mevcut MacOS'te, panel 2K görüntü kalitesi güzel. Alternatif olarak arkadaşın attığı i9'lu Huawei'yi alarak Windows ekosisteminde kalıp muhtemelen her uygulamayı rahatça çalıştırabilirsiniz, batarya süresinden feragat ederek tabii.

Ben macOS kullanırken microchip (pickit3) desteği yoktu, pickit4 ile o da native bir şekilde gelmiş. İncelemeler izleyin daha sonra en yakın teknoloji mağazına gidip bir bakın, beğenmeden almayın :D

Arduino, AutoCAD, Python, Microsoft Office, hepsi m serisi işlemciler ile uyumlu şekilde native mevcut MacOS'te, panel 2K görüntü kalitesi güzel. Alternatif olarak arkadaşın attığı i9'lu Huawei'yi alarak Windows ekosisteminde kalıp muhtemelen her uygulamayı rahatça çalıştırabilirsiniz, batarya süresinden feragat ederek tabii.

Ben macOS kullanırken microchip (pickit3) desteği yoktu, pickit4 ile o da native bir şekilde gelmiş. İncelemeler izleyin daha sonra en yakın teknoloji mağazına gidip bir bakın, beğenmeden almayın :D

Hocam vallahi sizin görüşlerinize sonsuz saygım var da her aparatını ayrı satmasıydı, eskitme davalarını kaybetmesiydi, biraz da markaya para vermesiydi derken Apple şahsımda bayağı uzaklaştı. Yine de dediklerinizi büyük dikkatle göze alacağım. Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı